Jak wydać 15 milionów? Od jutra głosowanie nad budżetem obywatelskim w Lublinie

  • 22.09.2017, 14:57 (aktualizacja 22.09.2017, 16:07)
  • red.
Jak wydać 15 milionów? Od jutra głosowanie nad budżetem obywatelskim w Lublinie UM Lublin
W sobotę o godzinie 9 rozpoczyna się głosowanie na projekty lubelskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 119 projektów, a do rozdysponowania jest 15 mln złotych.

Głosowanie potrwa od 23 września do 10 października. W tym roku o głosy mieszkańców Lublina walczy 119 projektów (84 małych i 35 dużych). Aby głos był ważny, należy zagłosować na jeden projekt duży i jeden mały. Na realizację zwycięskich przedsięwzięć przeznaczono 15 mln złotych – 9 mln na projekty małe i 6 mln na duże.

Tak jak w latach ubiegłych, głosowanie będzie się odbywać w formie papierowej lub za pośrednictwem internetu. Żeby oddać tradycyjny, „papierowy” głos, należy osobiście udać się do jednego z punktów głosowania, mieszczących się w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej (wszystkie można znaleźć na stronie internetowej miasta). Do dzielnic, w których nie ma BOM-ów ani bibliotek, w wyznaczonych dniach (które także można znaleźć na stronie miasta), w godzinach 15-18 przyjedzie punkt mobilny – autobus Gutek.

Głosowanie internetowe odbywa się za pośrednictwem strony www.obywatelski.lublin.eu, na której należy zarejestrować się, zalogować a następnie oddać głos.

W tym roku głosować mogą wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Lublina – niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie głosują za zgodą swoich opiekunów. W przypadku głosowania tradycyjnego, należy ze sobą przynieść do punktu głosowania podpisaną przez rodzica zgodę (formularz zgody, wraz z kartą do głosowania, można pobrać ze strony UM) wraz z dokumentem tożsamości (np. legitymacją szkolną) lub wspólnie wypełnić kartę na miejscu. Przy głosowaniu internetowym rodzić musi wprowadzić swoje imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 roku życia.

 

na zdjęciu: z każdą edycją budżet obywatelski cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców - liczenie głosów w 2015 roku; fot.: UM Lublin

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe