Polski samorząd przykładem dla Ukrainy

  • 06.09.2017, 11:00
  • Panorama Lubelska
Polski samorząd przykładem dla Ukrainy geralt/pixabay.com
Czy możliwa jest współpraca między samorządem a instytucjami obywatelskimi, mającymi nadzorować urzędników i patrzeć im na ręce? Odpowiedzi poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się 26 września w Lublinie.

W dniach 25-26 września grupa kilkunastu osób z Łucka i Równego z Ukrainy przyjedzie do Lublina, uczestniczyć w Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej. Będą dyskutować na temat tego, czy i w jakim zakresie urzędnicy mogą współpracować z organizacjami strażniczymi i jakie efekty może przynieść taka współpraca.

Natomiast już jutro i pojutrze Fundacja Wolności przeprowadzi w Łucku i Równem warsztaty dotyczące przejrzystości, jawności i otwartości danych w polskich samorządach. Będą starać się przekazywać dobre praktyki z Lublina (rejestr umów), Gdańska (wizualizacja budżetu miasta, otwarte dane) czy Warszawy (otwarte dane, konsultacje społeczne angażujące mieszkańców).

W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych dziennikarzy z obwodu wołyńskiego i rówieńskiego. Wyjazd jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu "Rita - Przemiany w Regionie".

 

źródło: Fundacja Wolności

Panorama Lubelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe