EAST FASHION – druga edycja

  • 30.08.2017, 15:06 (aktualizacja 30.08.2017, 17:24)
  • jog
EAST FASHION – druga edycja Ewa Durakiewicz-Wartacz
Już w październiku Lublin ponownie stanie się stolicą mody. Ruszają przygotowania do drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody „East Fashion”. „Wciąż czekamy na projektantów” – mówią organizatorzy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Z miejsca zaklepując dla „East Fashion” pewne pierwsze miejsce w rankingu na największe tego typu wydarzenie w regionie. – Z pewnością można powiedzieć, że było to wielkie, trzydniowe święto mody. Na Lubelszczyźnie nie było do tej pory tak dużej imprezy: kilkudziesięciu projektantów nie tylko z Polski, ale i zza granicy, gwiazdy, które przyjechały na galę, do tego mini targi i konferencje, które odbyły się w ramach festiwalu – wspomina główna organizatorka i dyrektor festiwalu Jolanta M. Kozak.

Szczególnym wydarzeniem była inaugurująca festiwal gala. Przed blisko tysięczną widownią Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur swoje kreacje zaprezentowali: Małgorzata Ewa Czernik, Marzena Efir, Aneta Michalska, Aleksandra Zgubińska, Agnieszka Bonisławska, Agnieszka Tokarz Iwanek oraz firmy Łuksja, Guittard i Kastor. Gwiazdą wieczoru był Jerzy Antkowiak – legenda Mody Polskiej i kreator stylu wielu pokoleń modnych pań. Wyjątkową choreografię do pokazów stworzył duet Ewa Sobkowicz i Alan Sobkowicz.

Tegoroczną edycję „East Fashion” także rozpocznie Gala Inauguracyjna. Odbędzie się ona 19 października w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Potem przez dwa kolejne dni miłośnicy mody i nie tylko będą mogli oglądać pokazy projektantów, którzy do Lublina zjadą z najdalszych zakątków. – Lista projektantów wciąż jest otwarta i zgłaszają się do nas kreatorzy zarówno z Lubelszczyzny, jak i spoza granic naszego województwa, a nawet kraju – zaznacza Jolanta Kozak. – Wyszukujemy również młodych, świetnie zapowiadających się stylistów, bo – jak kiedyś powiedziałam – festiwal „East Fashion” służy także temu, by spełniać marzenia. W ubiegłym roku udało nam się spełnić marzenia o pierwszym dużym pokazie takim młodym talentom, jak Filip Sapierzyński z Łukowa czy lublinianka Agata Flis, czy uczennice i uczniowie szkół odzieżowych i artystycznych. W tym roku także na nich czekamy.

Projektanci mogą zgłaszać chęć udziału w Międzynarodowym Festiwalu Mody „East Fashion” w biurze festiwalu (Lublin, ul. Górna 4/5) drogą mailową pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem 884 666 559. Bilety na Galę Inauguracyjną oraz festiwalowe pokazy wkrótce będą dostępne, o czym również nie omieszkamy poinformować Czytelników. Więcej szczegółów na stronie festiwalu www.eastfashion.pl.

 

jog
autorką zdjęć z ubiegłorocznej edycji „East Fashion” jest Ewa Durakiewicz-Wartacz

jog

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe