Wrzesień w Teatrze Muzycznym

  • 10.08.2017, 14:32 (aktualizacja 10.08.2017, 14:41)
  • Panorama Lubelska
Wrzesień w Teatrze Muzycznym Teatr Muzyczny w Lublinie
Teatr Muzyczny jest gotowy do rozpoczęcia nowego sezonu artystycznego 2017/2018. Znamy dwa mocne punkty repertuaru.

Jedno z dzieł to dobrze znany „Baron Cygański”, z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica - Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J. Straussa nie wymaga rekomendacji.

„Barona” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego będzie można podziwiać 16 września o godzinie 18, a koszt biletów to 60-80 zł.

Lubelską publiczność cieszyć będzie także „Kot w butach” . Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka, a za reżyserię i inscenizację odpowiada Jerzy Turowicz. W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.

„Kot w butach” „wejdzie" na scenę 27 września o godzinie 10:00. Następny spektakl dzień później o tej samej porze. Bilety w cenie 32-40 zł.

Bilety dostępne w kasie biletowej Teatru Muzycznego (81/ 532-96-65; kom. 502-662-956 )

źródło: Teatr Muzyczny

Panorama Lubelska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe