Ile kosztuje zespół weselny w Lublinie?

  • 03.08.2017, 14:22 (aktualizacja 04.08.2017, 12:44)
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje zespół weselny w Lublinie?
Każda para młoda dopełnia wszelkich starań, aby dzień jej ślubu był tym najbardziej wyjątkowym i zapisał się w pamięci wszystkich uczestniczących w nim osób. Z tego powodu tak istotny jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej weselnej zabawy. Większość narzeczonych decyduje się na zespół. Jak jednak wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał i z jakimi kosztami trzeba się w tym wypadku liczyć? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Zespoły weselne Lublin – jakie ceny?

Przeglądając oferty na stronach takich jak muzyka-wesele.pl, zauważyć można bardzo zróżnicowane stawki. Najtańsze zespoły muzyczne w Lublinie podają kwoty rzędu 1500-1700zł (źródło: http://www.muzyka-wesele.pl/Lublin,zespol_weselny.html). Za usługi tych droższych zapłacić trzeba nawet od 3 do 6 tysięcy złotych. Czy warto jednak być zbyt oszczędnym lub za bardzo rozrzutnym.  Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych oraz preferencji. Im droższa oferta, tym więcej osób i instrumentów liczy zespół. Czasami oferta obejmuje nie tylko oprawę muzyczną, ale i usługi wodzireja, który zachęci gości do zabawy i zorganizuje weselne gry.

Jak wybrać idealny zespół weselny w Lublinie?

Na początek warto zastanowić się, jaki budżet przeznaczyć chcemy na weselną kapelę. Dzięki zawężeniu poszukiwań do zespołów, które znajdują się w naszym zasięgu finansowym wybór pójdzie nam szybciej i sprawniej. W następnej kolejności przemyślmy kwestię dodatkowych usług, np. obsługi imprezy przez wodzireja. Przemyślmy również wybór odpowiedniego gatunku muzycznego. Nie każdy zespół jest w stanie zagrać utwory z repertuaru bardzo różnych artystów.

Zespoły muzyczne Lublin skupiają się głównie na standardowej weselnej muzyce, lecz także na muzyce klasycznej, pop, jazz, góralskiej, folkowej i nowoczesnej. Zanim zdecydujemy się na konkretną kapelę, dowiedzmy się jednak, czy jest w stanie zagrać utwory, na jakich najbardziej nam zależy, a także dostosować się do ewentualnych życzeń gości.

Zespół weselny z wodzirejem – czy to się opłaca?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zespół weselny i wodzireja, możemy wziąć pod uwagę te kapele, które oferują nam połączenie obu tych usług. Okazuje się, że w Lublinie ich nie brakuje. Dzięki temu, że wodzirejem jest zazwyczaj jeden z członków zespołu koszty są niższe niż w przypadku wynajęcia zewnętrznej osoby.

Co zaoferować może nam taka osoba i kiedy warto wziąć pod uwagę jej usługi? Szczegóły i zakres obowiązków wodzireja określa się zazwyczaj przed ceremonią podczas podpisywania umowy. Wtedy doprecyzować można, jaka oferta nas najbardziej interesuje, a jakich zabaw wolimy unikać. Konferansjer dostosowuje się do wymagań pary młodej i zabawia gości w wybrany przez nią sposób – poprzez gry, zabawy i konkursy.

Cennik zespołów weselnych w Lublinie

Co otrzymujemy w przedziale od 1500-2000zł? Takie zespoły składają się zazwyczaj z niewielu, zazwyczaj 2-3 osób oraz niezbyt skomplikowanych instrumentów (keyboard i odpowiednie nagłośnienie). Dodatkowo kapela zaproponować może: efekty świetlne i dymne, granie piosenek na życzenie, organizację konkursów i zabaw, usługi wodzireja, prowadzenie oczepin, a także biesiadowanie z akordeonem.

Droższe zespoły w przedziale od 3-6 tysięcy złotych nie oferują zazwyczaj standardowej muzyki weselnej. Mają swój muzyczny styl i skupiają się wokół jednego lub kilku gatunków, np. soul, funk i blues. Ich specjalnością mogą być między innymi najsłynniejsze klasyczne hity, przy których goście świetnie się bawią. Są to również zespoły, które pochwalić mogą się licznymi nagrodami i wystąpieniami na różnorakich festiwalach muzycznych. W skład instrumentów wchodzić mogą: gitara, gitara basowa, fortepian, gitara elektryczna, perkusja, saksofon. Inne proponowane sprzęty to efektory, CD player i efektory.

Każdy zespół daje nam możliwość uzgodnienia warunków współpracy (czytaj również: Co ustalić z orkiestrą weselną - czyli najważniejsze ustalenia z zespołem) oraz dopasowania usług do życzeń klienta. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy umówić się na rozmowę z przedstawicielem kapeli. Warto zapoznać się również z nagraniem jej przykładowych wystąpień.

 

Artykuł partnera

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe