Folklorystycznie we Włodawie

  • 11.07.2017, 13:07 (aktualizacja 11.07.2017, 13:12)
  • Panorama Lubelska
Folklorystycznie we Włodawie Urząd Miejski we Włodawie
W tym roku Włodawa po raz 25. zamieni się w stolicę światowego folkloru. Jubileuszowe XXV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem rozpocznie się w poniedziałek 17 lipca.

Przez cztery dni włodawskiej publiczności prezentować się będą grupy z różnych stron świata. - Zapraszam serdecznie mieszkańców i miłośników folkloru na tegoroczną, jubileuszową odsłonę Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem. W tym roku będzie jeszcze bardziej kolorowo i egzotycznie. Będzie można podziwiać występy grup folklorystycznych reprezentujących m.in. Izrael, Macedonię, Hiszpanię, Meksyk, Paragwaj czy Hawaje. - mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

XXV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem organizowane jest we Włodawie nad Bugiem od przeszło 20 lat. W tym roku potrwa od 17 do 20 lipca. Impreza to świetna okazja do poznania kultury wielu państw z różnych stron świata. Widzowie, poprzez obcowanie nie tylko z rdzennym, ale także zagranicznym folklorem, poszerzają swoje horyzonty i uczą poszanowania dla dziedzictwa kulturowego. Festiwalowe prezentacje będą odbywać się we włodawskim amfiteatrze, a wstęp jest wolny.

Źródło: Urząd Miejski we Włodawie

Panorama Lubelska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe