Obradowali włodawscy seniorzy

  • 07.07.2017, 13:00 (aktualizacja 07.07.2017, 16:06)
  • Admin Admin
Obradowali włodawscy seniorzy UM Włodawa
Jaką ofertę dla osób starszych posiadają jednostki podległe miastu? Kto może z nich skorzystać i w jaki sposób? Odpowiedzi na te pytania szukali członkowie Włodawskiej Rady Seniorów podczas sesji, która odbyła się 29 czerwca w sali konferencyjnej włodawskiego ratusza.

Informacje o działaniach na rzecz seniorów przekazali radnym dyrektorzy jednostek. Jako pierwszy sprawozdanie z działalności Włodawskiego Domu Kultury przedstawił dyrektor Łukasz Zdolski. Zapewnił, że jednostka którą kieruje jest otwarta na wspieranie i obsługę techniczną imprez organizowanych z myślą o osobach starszych. Poinformował również radę że w WDK swoją siedzibę ma stowarzyszenie seniorów Złota Jesień. Ponadto Zdolski zachęcał seniorów do uczestnictwa w zajęciach teatralnych, zajęciach fitness, kursach tańca oraz korzystania z porad dietetyka i psychologa. Również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma w swojej ofercie zajęcia przygotowane specjalnie dla seniorów. Są to między innymi wycieczki, rajdy rowerowe, wakacje i zimowiska. Kursy językowe, koncert, wernisaże, zajęcia informatyczne i szkolenia z zakresu bankowości i finansów to natomiast propozycje przygotowane dla seniorów przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie. Dyrektor Jacek Żurawski zachęcał ponadto osoby starsze od korzystania z bogatej oferty czytelniczej, w tym również książek wydanych specjalnie z myślą o nich.

W obradach włodawskich seniorów uczestniczył również burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który przekazał radnym seniorom informację o bieżącej działalności władz miasta. Do najważniejszych zaliczył starania o przywrócenie Rejonu Energetycznego we Włodawie. Burmistrz poinformował również o rozpoczęciu remontów ulic Sienkiewicza, Reymonta i Żeromskiego oraz budowie chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Sierpińskiego. Przygotowywany jest również wniosek dotyczący remontu ulic Sanguszki, Czerwonego Krzyża, Partyzantów oraz projekt przebudowy włodawskiego rynku w ramach konkursu rewitalizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dobiegają również prace związane z przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia renowacji pomnika Tadeusza Kościuszki. Remont rozpocznie się w sierpniu i potrwa do września. Ponadto miasto weźmie udział w projekcie, w ramach którego seniorzy będą mogli brać udział w kursach i szkoleniach z zakresu obsługi komputera, poczty elektronicznej i korzystania z internetu.

 

źródło: UM Włodawa

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe