Magiczna wystawa

  • 22.06.2017, 09:05 (aktualizacja 22.06.2017, 13:00)
  • Panorama Lubelska
Magiczna wystawa materiały organizatorów
W weekend 8-9 lipca warto wybrać się do Guciowa na ciekawy wernisaż malarski oraz do Zwierzyńca na festyn regionalny. Będzie się działo!

Wystawa poplenerowa nosi nazwę „Magiczne Roztocze”. W plenerze wezmą udział niezwykłe osobowości twórcze,malarze uznani, cenieni, wyraziści na tle współczesnego polskiego malarstwa, laureaci prestiżowych konkursów Sztuki w Polsce i za granicą.
Wystawy plenerowe zawsze charakteryzuje duża różnorodność, choćby dlatego że na jednej przestrzeni prezentuje swoje prace kilka osobowości twórczych. Są one swego rodzaju przeglądem, który do końca jest zagadką, również dla samych twórców.

Plener to okazja do odświeżenia spojrzenia i przewietrzenia pędzli. Artyści różnych maści zarażają się nawzajem przemyśleniami malarskimi. Malarze abstrakcyjni pozwalają sobie na szkice z natury, a realiści na chwilę zapomnienia, nawzajem otwierając sobie nowe ścieżki. Ciekawym elementem wystaw poplenerowych jest obserwowanie różnych ujęć tej samej sytuacji i różne podejścia do tego samego tematu.

Artyści reprezentują różne ośrodki artystyczne zarówno polskie (Białystok – Joanna Gałecka; Chorzów – Beata Będkowska; Katowice – Krzysztof Pasztuła; Tarnów – Tomasz Głowacz, Mateusz Kijak, Rafał Nijak, Juliusz Słomka; Warszawa – Franciszek Maśluszczak, Monika Kopczewska, Dorota Kozieradzka, Marta Turos, Michał Szuszkiewicz; Wrocław – Łukasz Huculak), jak i zagraniczne (Berlin – Agata Czeremuszkin-Chrut, Praga – Sylwia Svorová Pawełkowicz).

W dużej mierze to doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy, wykładowcy uczelni wyższych lub liceów plastycznych. Towarzyszą im młodsi, ledwo „opierzeni” absolwenci tych uczelni, którzy dopiero przecierają sobie szlaki, ale już spotykają się z uznaniem środowiska.

Wyjazd na wernisaż można połączyć ze zwiedzaniem urokliwego Zwierzyńca, gdzie w w weekend 8 – 9 lipiec odbywać się będzie festyn Dni Zwierzyńca, na którym nie zabraknie muzyki i regionalnych przysmaków. W pobliżu jest malowniczy staw Echo z piaszczystą plażą i kąpieliskiem. Na brzeg przychodzą żyjące na swobodzie w tutejszym lesie koniki polskie.

W okolicy warto zobaczyć m.in. Czartowe Pole razem z czartami, Szumy nad Tanwią- nagrodzone przez National Geographic  w konkursie 7 Nowych Cudów Polski, pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie, uzdrowisko Krasnobród znane jako roztoczańska Częstochowa. Nie brakuje również ścieżek pieszych i rowerowych po Roztoczańskim Parku Narodowym, a miłośników kajaków z pewnością zachęci spływ w sąsiedniej Obroczy.

Wystawa odbędzie się w prywatnym skansenie Państwa Jachymków w Guciowie, malowniczej wiosce z najlepiej zachowanym w Polsce zespołem wczesnośredniowiecznego osadnictwa. W Karczmie Guciów można skosztować dawnej, wiejskiej kuchni, własnych wędlin, produktów od miejscowych gospodarzy, chleba ze swojego wypieku, podpłomyków, nalewek i bimbru gospodarzy.

W pobliżu Guciowa najłatwiej będzie zarezerwować nocleg w renesansowym Zamościu, ale można spróbować jeszcze bliżej np.w Zwierzyńcu,Krasnobrodzie,Bondyrzu.

Wystawa rozpoczyna się 8 lipca o godz. 18. Organizatorzy – Państwo Iwona i Andrzej Nowakowscy - serdecznie zapraszają i proszą o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: [email protected]

Patronat honorowy nad plenerem w Guciowie obejmie Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Szczegółowe informacje o artystach, których dzieła będzie można podziwiać – w załączniku.

Zdjęcia obrazów pochodzą z zasobów organizatorów.

na zdj. głównym: obraz "Jabłonka" - Rafał Nijak

 

Panorama Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe