Milion podpisów przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt

  • 20.06.2017, 10:31 (aktualizacja 20.06.2017, 10:42)
  • Panorama Lubelska
Milion podpisów przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Kampanię #StopTheTrucks prowadzoną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki wsparło ponad milion Europejczyków. Jeszcze w tym roku zebrane podpisy zostaną złożone Komisji Europejskiej.

Kampania #StopTheTrucks rozpoczęła się w2016r..Bezpośrednim impulsem do jej zainicjowania były wyniki ankiety Eurobarometru, które pokazały, że 94% obywateli Unii Europejskiej uważa,że dobrostan zwierząt hodowlanych jest istotny. Tymczasem każdego roku ​ miliony kur, cieląt, świń, owiec, kóz i koni jest transportowanych na terenie Unii Europejskiej i poza jej granicami. Zwierzęta często przemierzają tysiące kilometrów i spędzają w ciężarówkach kilka dni. Nim dotrą do celu, są skrajnie wykończone, odwodnione, mają liczne obrażenia. Niektóre z nich umierają już w trakcie transportu.

-Kampania #StopTheTrucks pokazała dobitnie okrutne warunki, w jakich transportowane są krowy, świnie, kury, kurczaki, owce i inne zwierzęta hodowlane – mówi Alicja Czerwińska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, koordynatorka kampanii. - Pod listami do ministrów rolnictwa poszczególnych państw członkowskich podpisało się łącznie ponad milion Europejczyków i ich głos nie może być zignorowany. Tak jak my, chcą oni zakończenia skrajnego cierpienia milionów zwierząt. Liczymy na to, że Komisja Europejska podejmie konkretne kroki, by zaprzestać okrucieństwu związanemu z długodystansowym transportem żywych zwierząt.

W marcu 2017 r. europosłowie wystosowali oficjalny apel do Parlamentu Europejskiego z prośbą o zbadanie nielegalnego, okrutnego i nieludzkiego transportu żywych zwierząt. Była to reakcja polityków na publikację śledztwa w ramach #StopTheTrucks, naświetlającego skrajne nadużycia prawa europejskiego i międzynarodowych umów regulujących transport (oraz ubój) zwierząt z Unii Europejskiej do Turcji, na Bliski Wschód i do Afryki Północnej. Materiał śledczy pokazał, że urzędnicy europejscy zupełnie nie kontrolują transportu, zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i poza jej granicami.

Apel europosłów jest pierwszym krokiem, który powinien rozpocząć zmiany. W tym roku Eurogroup for Animals złoży podpisy zebrane podczas kampanii #StopTheTrucks Komisji Europejskiej. Będzie to kolejny krok ponaglający do podjęcia konkretnych działań, które zakończą długodystansowy transport żywych zwierząt w Unii Europejskiej.

Źródło: Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Nieco ponad dwa miesiące temu informowaliśmy na naszym portalu o petycji oraz proteście, mającym wtedy odbyć się na Placu Łokietka: http://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/403,zmniejszmy-cierpienie

Panorama Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe