We Włodawie głosują

  • 08.06.2017, 14:47 (aktualizacja 08.06.2017, 16:03)
  • red.
We Włodawie głosują UM Włodawa
Mieszkańcy Włodawy już wybierają. Na razie spośród projektów zgłoszonych do pierwszej w historii miasta edycji budżetu obywatelskiego. Ruszył również plebiscyt na włodawianina roku.

Pierwszy w historii miasta budżet obywatelski cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło osiem wniosków. Niestety komisja musiała większość z nich odrzucić ponieważ nie spełniały kryteriów. W przyszłym roku postaramy się zwiększyć kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, tak aby więcej zgłaszanych przez mieszkańców projektów miało szansę na realizację – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Ostatecznie mieszkańcy Włodawy wybiorą jedną spośród dwóch propozycji. Pierwszy projekt dotyczy zagospodarowania terenu wokół zbiornika Okopiec. Miałaby tam powstać siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci i ławeczki. Drugi projekt zakłada modernizację północnej trybuny na stadionie miejskim we Włodawie. W jego ramach zaplanowano rozbiórkę starych, drewnianych ławek, wykonanie betonowej podstawy pod siedziska, a następnie montaż plastikowych krzesełek.

Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Można wziąć w nim udział za pośrednictwem internetu lub osobiście – karty do głosowania i urny wystawione są w Publicznym Gimnazjum nr 1, Włodawskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Przedszkolu nr 1, Miejskim Przedszkolu Integracyjnym, szkołach podstawowych nr 2 i 3 oraz w sekretariacie włodawskiego ratusza. Wyniki poznamy 5 lipca.

Natomiast już tylko do jutra można zgłaszać kandydatów do plebiscytu Włodawianin Roku 2016. Tytuł przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w zakresie kultury, sportu lub działalności społecznej osobie, która w swoim życiu kieruje się najwyższymi wartościami moralnymi i etycznymi, promuje Włodawę oraz inspiruje innych do działania. W ubiegłorocznej edycji plebiscytu najwięcej głosów mieszkańców zdobyła Bogusława Górska. W tym roku zasady nieco się zmieniły, bo zwycięzcę wybierze kapituła. – Wybór Włodawianina Roku zbiegł się w czasie z głosowaniem nad propozycjami do budżetu obywatelskiego. Dlatego też postanowiliśmy, że zwycięzcę plebiscytu wybierze kapituła, w której skład wejdą ludzie kultury – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Kandydatów mogą zgłaszać jednostki organizacyjne miasta i organizacje pozarządowe działające na terenie Włodawy. Zgłoszenie należy przesłać do włodawskiego ratusza lub złożyć osobiście w sekretariacie urzędu do 9 czerwca 2017 roku. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej włodawskiego ratusza. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 82 57 21 444 wew. 53. Wyniki tegorocznej edycji plebiscytu poznamy w czasie Dni Włodawy, które rozpoczną się już 16 czerwca.

 

na zdjęciu głównym: Bogusława Górska.– włodawianka roku 2015; zdjęcia: UM Włodawa

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe