Moda na nalewki

  • 05.06.2017, 14:36 (aktualizacja 05.06.2017, 16:44)
  • red.
Moda na nalewki Maciej Kozłowski
Już po raz jedenasty do zabytkowego Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich zjechali wielbiciele nalewek z całego kraju. Wygrała czeremchówka.

XI Ogólnopolski Turniej Nalewek i Kuchni Kresowej Dworu Anna zgromadził blisko 500 gości ze świata polityki, biznesu, nauki, kultury i sztuki. Do najważniejszego tego wieczoru konkursu zgłoszono 80 nalewek, a w jury jak zwykle nie zabrakło znanych twarzy. Zgłoszone trunki oceniali: Zofia Czernicka dziennikarka i prezenterka telewizyjna (przewodnicząca) oraz Anna Kalata, polityk, przedsiębiorca, ekonomistka, Tatiana Sosna-Sarno, popularna aktorka, Małgorzata Łobodzińska, zastępca Kanclerza Uniwersytetu Medycznego, Grzegorz Skrzecz, medalista mistrzostw świata i Europy w boksie, Marek Majewski, kompozytor, poeta, satyryk, felietonista, Romuald Lipko, kompozytor i multiinstrumentalista, Sebastian Wątroba, popularny aktor serialowy.

Zwycięzcą konkursu został Tadeusz Gomuła za nalewkę z czeremchy. Drugie miejsce zajęła Jolanta Niedźwiedź i jej nalewka z kwiatu czarnego bzu, a trzecią lokatę przyznano Annie Rachwał za aronię na wiśniowych liściach. Sędziowie przyznali również dwa wyróżnienia – oba otrzymał Mariusz Fik za nalewkę czeremchową i z mirabelki.

Turniej obfitował w bogaty program artystyczny. Wrażeń muzycznych dostarczył zespół MProjekt, a gwiazdą wieczoru był Jacek Kawalec, który wystąpił z recitalem „Muzyczne twarze Jacka Kawalca”. Po ogłoszeniu wyników goście obejrzeli pokaz fajerwerków a następnie biesiadowali przy muzyce tanecznej.

W dworskich ogrodach odbył się również pokaz mody zorganizowany przez „Panoramę Lubelską”. – Nasze pokazy w trakcie Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek stają się już tradycją – zauważa Jolanta M. Kozak, redaktor naczelna „Panoramy. – W ubiegłym roku swoją „roztańczoną” kolekcję zaprezentowała m.in. Małgorzata Ewa Czernik, a dziś Catwalko Models wystąpiły w kreacjach Agnieszki Tokarz-Iwanek i Inez Malishewsky. Garnitury marki KRUK's different zaprezentowali prezesi lubelskich firm. Urzekającym dodatkiem do kreacji była biżuteria firmy Korn oraz torebki Nucelle. O fryzury modelek zadbał salon Laurent, a makijaż był dziełem Pauli Kołtun-Orzeł z salonu SlimLine.

W trakcie trwania festiwalu wolontariusze zbierali datki na Hospicjum im. Małego Księcia.

Dużą atrakcją wydarzenia była obecność Braci Kurkowych z całego kraju, którzy wystąpili w strojach staropolskich. – Tuż przed turniejem w Lubelskiej Katedrze odbyła się uroczysta instalacja nowych braci oraz Kawalerów Lubelskich – Rycerzy Św. Jana Kantego – mówi Kazimierz Gajek, właściciel Dworu Anna, gospodarz turnieju nalewek i jeden z założycieli lubelskiego bractwa.

Kolejny turniej już za rok.

 

zdjęcia: Maciej Kozłowski

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe