Włodawa biega. Masowo!

  • 31.05.2017, 14:42
  • red.
Włodawa biega. Masowo! UM Włodawa
338 biegaczy wzięło udział w tegorocznej edycji akcji „Polska biega” we Włodawie.

Słoneczna pogoda, rekordowa frekwencja, wspaniała atmosfera – tak opisują tegoroczny włodawski bieg w ramach akcji „Polska biega” jego uczestnicy i organizatorzy. Akcja przebiegała pod hasłem „Bieganie. To u nas rodzinne”.

Na starcie stawiło się 338 biegaczy. Jak co roku, najliczniej reprezentowaną grupą była młodzież włodawskich szkół wraz z opiekunami. Trzykilometrowa trasa przebiegała wokół obiektów sportowych MOSiR Włodawa, ale każdy z uczestników sam decydował, jaki dystans chce lub może pokonać.

Akcja „Polska biega” została zainicjowana w 2006 r. przez pasjonatów biegaczy-dziennikarzy „Gazety Wyborczej”: Piotra Pacewicza i Wojciecha Staszewskiego. Od tego czasu co roku w jeden z ostatnich weekendów maja instytucje, szkoły, kluby, OSiRy, stowarzyszenia, aktywiści i pasjonaci biegania organizują amatorskie biegi dla swoich społeczności lokalnych. W ubiegłym roku w całym kraju odbyło się około 500 biegów, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zapraszamy do udziału w biegu w przyszłym roku – podsumowuje Krzysztof Popko z Urzędu Miejskiego we Włodawie.

 

zdjęcia: UM Włodawa

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe