Robisz nalewki? Pochwal się nimi przed całą Polską

  • 29.05.2017, 14:38 (aktualizacja 29.05.2017, 14:53)
  • red.
Robisz nalewki? Pochwal się nimi przed całą Polską Dwór Anna
Już w najbliższy piątek w Dworze Anna odbędzie się Ogólnopolski Turniej Nalewek. Jak co roku, organizatorzy czekają na zgłoszenia niemal do ostatniej chwili.

Ogólnopolski Turniej Nalewek to impreza, która już na stałe wpisała się w kulturalno-kulinarną mapę Lubelszczyzny. Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu, kiedy to Kazimierz i Anna Gajkowie, właściciele Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich i gospodarze turnieju, zaczęli hobbystycznie robić nalewki na własny użytek. – Kiedy już sami poznaliśmy mnogość nalewek, przyszedł pomysł na popularyzację ich tu, we Dworzewspominał Kazimierz Gajek w rozmowie z Tatianą Aleksandrowicz przed ubiegłoroczną, dziesiątą już edycją imprezy.

Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się 2 czerwca o godzinie 18. Degustacji nalewek (których może spróbować nie tylko jury, ale także wszyscy inni goście Dworu Anna) jak zwykle będzie towarzyszyć aukcja charytatywna oraz bogaty program artystyczny. Jednym z jego punktów będzie pokaz mody zorganizowany przez „Panoramę Lubelską”. Na dworskim wybiegu będzie można zobaczyć kreacje dla pań autorstwa lubelskich projektantek: Agnieszki Tokarz-Iwanek i Inez Malishewsky. Garnitury marki KRUK's different zaprezentują prezesi lubelskich firm.

Wprawdzie kolejne zgłoszenia do nalewkowego turnieju już napływają, trudno się jednak dziwić, że w takim konkursie jak ten jury lubi mieć jak najwięcej pracy. Także publiczność od roku czeka na nowe, ciekawe smaki. Kazimierz Gajek nie wątpi, że takie pojawią się również w tym roku. – Ponieważ mamy w Polsce sporo owoców, które do nalewek świetnie się nadają, ich wykonanie jest proste, trzeba tylko trochę chęci, cierpliwości i dobrego przepisu – przypomina.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 2 czerwca, godz. 17 (a więc na godzinę przed imprezą), pod numerami tel.: 500 020 187. 81 501 22 40 oraz drogą mailową: [email protected] Każda osoba może wystawić dowolną liczbę smaków i rodzajów nalewek, należy tylko pamiętać, żeby przynieść dwie półlitrowe butelki każdej. Jak co roku, w jury zasiądą popularne i znane w całym kraju osobistości, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

zdjęcia: Dwór Anna

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe