Pragnę rozwijać gminę

  • 26.05.2017, 09:16
  • Panorama Lubelska
Pragnę rozwijać gminę Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
Rozmowa z Marzeną Czubaj–Gancarz, wójtem gminy Tomaszów Lubelski

Za nami połowa Pani kadencji w roli wójta gminy Tomaszów Lubelski. Jak Pani ocenia ten czas?

Marzena Czubaj-Gancarz: Od początku kadencji moim celem jest poprawa życia mieszkańców na wszystkich jego płaszczyznach oraz stworzenie dogodnych warunków do gospodarczego rozwoju gminy. Priorytetem ostatnich dwóch lat był rozwój aktywności społecznej i infra-struktury gminnej. Tym bardziej cieszy mnie aktywność kół gospodyń wiejskich oraz rozwój organizacji działających na terenie gminy, bo przyczynia się to do większego za-angażowania mieszkańców w życie społeczne.

 

Czy w swej pracy miała Pani momenty zwątpienia?

W każdej pracy początki są trud-ne. Na szczęście w moim urzędzie pracowali i pracują ludzie, którzy są dla mnie ogromnym wsparciem i podporą do dalszego działania. Urzędu nie tworzy sam wójt. Urząd to zespół ludzi, pracowników, radnych i sołtysów, którzy współpracując razem mogą zdziałać wiele. Przekona-łam się o tym w ciągu tych dwóch lat.

 

Gmina się zmienia, co Pani zdaniem najbardziej ucieszyło mieszkańców?

W Gminie jest 29 sołectw i przy planowaniu inwestycji na-leży brać pod uwagę wszystkie, a nie tylko jedno. Mieszkańcy są tego świadomi. Wyjaśniałam im, że wielu problemów nie da się rozwiązać od razu, bo działania trzeba równomiernie rozłożyć w czasie. Niewątpliwie największe zadowolenie jest z poprawy infrastruktury drogowej. Kwestia dróg od zawsze budziła sporo emocji wśród mieszkańców. Dlatego należało uporządkować ten temat i sukcesywnie realizować kolejne inwestycje.

 

Jakie działania chciałaby Pani zrealizować do końca swojej kadencji?

Na pewno jest potrzeba rozwijania infrastruktury - niemal w każdej miejscowości. Drogi nadal wymagają remontów, brakuje chodników, wodociągów czy kanalizacji. Obszar gminy jest typowo rolniczy, jednak rolnictwo w obecnych czasach nie jest tak opłacalne, mamy kilkunastu większych gospodarzy, ale jest ich zaledwie garstka. Chciałabym także przyciągnąć inwestorów, przedsiębiorców, którzy lokując swoje pieniądze w naszej gminie stworzyliby nowe miejsca pracy dla młodych ludzi, by nie wyjeżdżali za chlebem za granicę. Planów mam naprawdę wiele i wierzę, że będą rodzić się nowe. Nie mogę spocząć na laurach. Wiem, że trzeba cały czas coś ulepszać i zmieniać, bo to jedyna droga do postępu.

 

Jakie są priorytetowe przedsięwzięcia zaplanowane na kolejne lata?

Pragnę rozwijać gminę Tomaszów Lubelski jako atrakcyjne miejsce do zamieszkania i inwestowania. W 2017 roku po raz pierwszy obniżono podatki lokalne: rolny, od nieruchomości i od środków trans-portowych. Odnotowujemy systematyczny wzrost liczby mieszkańców gminy. Zatem w najbliższej przyszłości nasze działania skupią się na uzbrajaniu terenów inwestycyjnych, budowie infrastruktury gminnej oraz pozyskiwaniu funduszy europejskich, szczególnie na działania związane z odnawialnymi źródłami energii i gospodarką wodno-ściekową.

zdjęcia: Urząd Gminy Tomaszów Lubelski

Panorama Lubelska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe