20 lat Panoramy Lubelskiej. Ach, co to była za gala... Zdjęcia, film

  • 22.10.2014, 20:45 (aktualizacja 04.05.2016, 12:28)
  • admin_admin
20 lat Panoramy Lubelskiej. Ach, co to była za gala... Zdjęcia, film Grzegorz Ligaj
„Panorama Lubelska” hucznie obchodziła swoje dwudzieste urodziny. Na uroczystą galę z tej okazji przybyli nasi Przyjaciele: czytelnicy, dziennikarze i współpracownicy związani z „Panoramą” na przestrzeni tych lat oraz bohaterowie naszych artykułów – przedstawiciele lokalnych samorządów, biznesu, instytucji kultury.

– Wierzyć mi się nie chce, że to już 20 lat – mówiła Jolanta Maria Kozak, twórczyni i redaktor naczelna czasopisma. – Przez ten czas „Panorama” zmieniała się i rozwijała, ale zawsze po to, by być coraz lepsza. Chciałabym dziś nisko się pokłonić i podziękować za to, że przez te wszystkie lata byliście Państwo nie tylko czytelnikami i współtwórcami naszego czasopisma, ale także naszymi przyjaciółmi. Mam nadzieję, że na następnej gali, z okazji kolejnej okrągłej rocznicy, będzie nas jeszcze więcej.

Później goście wysłuchali porywających tang argentyńskich mistrza tego gatunku Astora Piazzolli w wykonaniu Kwintetu Tanguillo i obejrzeli pokaz kolekcji projektantki Agnieszki Tokarz-Iwanek. Modelki uczesała słynna nie tylko w Lublinie Anna Chołota. W czasie bankietu odbyła się loteria wizytówkowa. Nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów były rzeczywiście imponujące. Podczas gali został także rozstrzygnięty konkurs „Lider Eurofunduszy”, promujący samorządy, które najbardziej efektywnie korzystały ze środków Unii Europejskiej.

Najbardziej aktywni na polu pozyskiwania i wydawania funduszy unijnych samorządowcy odebrali statuetki „Lider Eurofunduszy” z rąk redaktor naczelnej „Panoramy”, Jolanty Kozak. W Kapitule konkursu zasiadali: prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS (przewodniczący), Arkadiusz Bratkowski, były Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Pruszkowski, członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy, Krzysztof Szydłowski, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych, były Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Senator RP oraz Cezary Sawulski, członek Zarządu Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan” i prezes Centrum Medycznego Sanitas.

– Wybór nie był łatwy, wszystkie zgłoszone do konkursu samorządy bardzo ambitnie podeszły do zadania, jakim było wykorzystanie środków z mijającej unijnej perspektywy finansowej – mówili „Panoramie” Arkadiusz Bratkowski i Andrzej Pruszkowski. – Lubelszczyzna zmienia się w oczach. Doskonale widać to z perspektywy Brukseli. Polska i nasze województwo najlepiej i najbardziej skutecznie potrafią wykorzystać dostępne fundusze. Uczestników konkursu ocenialiśmy na podstawie danych nadesłanych przez samorządy i te liczby mówiły same za siebie. Wybraliśmy naprawdę najlepszych, ale byli to liderzy wśród liderów. Wyróżnienie należy się wszystkim ocenianym samorządom.

 

Lista laureatów konkursu Lider Eurofunduszy:

 

- w kategorii powiat:

za pozyskanie największej ilości środków: powiat lubelski,

za projekty miękkie, które kreują przemiany społeczne: powiat bialski,

 

- w kategorii gmina miejska:

statuetkę zdobyło Miasto Puławy

 

- w kategorii gmina miejsko-wiejska:

nagrodę zdobyły ex aequo gminy Piaski i Frampol

 

- w kategorii gmina wiejska:

I miejsce zajęła gmina Wisznice

laureatem II miejsca została gmina Biłgoraj

 

III miejsce na podium zajęły gminy Firlej i Mełgiew

wyróżnienie w tej kategorii zdobyła gmina Nielisz.

 

Dziękujemy za Państwa obecność na gali, za życzenia urodzinowe, oraz za to, że są Państwo z nami już od tylu lat. Obiecujemy trzymać poziom i w przyszłości – jeśli zmieniać się – to tylko na lepsze.

Wszystkim laureatom konkursu „Lider Eurofunduszy” serdecznie gratulujemy!

red.
zdjęcia: UMWL, Grzegorz Ligaj

admin_admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe