Rowerowo we Włodawie

  • 18.05.2017, 14:24 (aktualizacja 18.05.2017, 15:28)
  • Panorama Lubelska
Rowerowo we Włodawie UM Włodawa
Włodawa miastem rowerów? Trwa kampania Rowerowy Maj, powstaną nowe ścieżki, a tymczasem miasto zaprasza na rajd rowerowy.

Rajd, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie, odbędzie się 27 maja. Przebiegnie malowniczymi trasami pojezierza łęczyńsko-włodawskiego (ok. 27 km). Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest dokonanie zgłoszenia i uiszczenie niewielkiej opłaty -10 zł. Zapisy przyjmowane są w recepcji włodawskiego MOSIR-u do dnia 23.05.2017r. do godz,15.00.

Peleton wyruszy o godz. 10.00 z parkingu LIDL ścieżką rowerową w kierunku Chełma do skrzyżowania z miejscowością Żłobek (ok. 8 km). Następnie kolarze skręcą w prawo na parking leśny, gdzie przewidziany jest pierwszy postój. Dalsza część trasy wiedzie drogą leśną do miejscowości Suchawa (ok. 18 km) Na miejscu zaplanowano zwiedzanie kościoła, wieży widokowej ,ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami. Około godziny 14-15 powrót do Włodawy „Gościńcem Suchawskim”i ścieżką rowerową. Organizatorzy zapewniają wodę, kawę, herbatę kiełbaski oraz nagrody w konkursach.

Kampania Rowerowy Maj, o której pisaliśmy tydzień temu, trwa we Włodawie w najlepsze,a miasto robi wszystko, by rowerowy trend utrzymał się jeszcze długo.

W poniedziałek 15 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie Burmistrz Włodawy, Wiesław Muszyński, podpisał umowę na budowę dwóch nowych ciągów pieszo-rowerowych w mieście. Włodawski ratusz pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 138 711,00 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe powstaną przy ul. Mostowej i ul. Sierpińskiego. Jak zapewnia burmistrz, zwiększą one bezpieczeństwo i poprawią atrakcyjność miasta: - Umiejscowienie ścieżek rowerowych i chodników przy ulicy Mostowej, czyli w zabytkowej części miasta, będzie idealnym dopełnieniem planowanej budowy Promenady Nadbużańskiej przy rzece Włodawka. Natomiast nowy ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Sierpińskiego łączy się z istniejącym odcinkiem Trasy Rowerowej Polski Wschodniej - GREEN VELO. Ponadto zapewni dojazd do nowo wybudowanych i ogólnodostępnych obiektów rekreacyjno-sportowych. Jednak, co najbardziej istotne, zwiększy bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców udających się do przedszkola i szkoły podstawowej.

Po zakończeniu budowy przy nowych ścieżkach rowerowych ustawione zostaną stojaki na rowery, kosze na śmieci i ławeczki. Oprócz tego, na ulicy Sierpińskiego zamontowane zostaną urządzenia zwiększające bezpieczeństwo ruchu z innowacyjnymi elementami dla osób niedowidzących. Wprowadzona zostanie również nowa organizacja ruchu drogowego.

źródło: UM Włodawa

Panorama Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe