Pomóżmy Wiktorii!

  • 17.05.2017, 10:09 (aktualizacja 17.05.2017, 14:50)
  • M.C.
Pomóżmy Wiktorii! Anna Bednarz
Czteroletnia Wiktoria zmaga się z wieloma wadami wrodzonymi. Kosztowna operacja może pomóc jej normalnie żyć.

Pierwszej z wad, kraniostenozie, Wiktoria i jej rodzice, musieli stawić czoła tuż po narodzinach. Dziewczynka miała przeprowadzoną operację. Niestety, ma jeszcze wrodzone wady serca: ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i niedomykalność zastawki trójdzielnej, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych zatorów np. w mózgu i naczyniach wieńcowych. Następstwem nieprawidłowej budowy serca są również przedsionkowe zaburzenia rytmu i jego prawokomorowa niewydolność.

W październiku 2016 roku podjęto próbę zamknięcia ubytku, lecz kardiochirurdzy nie podjęli się wykonania plastyki zastawki trójdzielnej, a operacja nie zakończyła się pomyślnie. Wiktoria została wypisana ze szpitala bez wskazówek co robić dalej…

Rodzicom Wiktorii, Annie i Arkadiuszowi Bednarz, polecono profesora Edwarda Malca z Niemiec. Dzięki zagranicznej operacji, planowanej na druga połowę 2017 roku, życie Wiktorii może się odmienić: będzie silna i zyska szansę na szybszą samodzielność. Niestety koszt operacji jest ogromny. Wynosi 24 000 euro.

Ciężka rehabilitacja przynosi poprawę i, chociaż Wiktoria ma problemy z wiotkością mięśni i jednocześnie przykurcze w nóżkach, stoi w łóżeczku, siada i chodzi trzymając się za ręce. Operacja jest jednak niezbędna dla zdrowia dziewczynki. Jak mówią Państwo Bednarz: -Będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc. Wierzymy, że i tym razem, dzięki Państwa hojności, uda nam się zebrać potrzebną kwotę. Tym bardziej, że czasu jest niewiele. Niedokończona plastyka zastawki trójdzielnej w każdej chwili może nasilić niewydolność serca i tym samym przyśpieszyć konieczność przeprowadzenia operacji.

Dołączamy się do apelu – wspólnie można pomóc! Poniżej dane fundacji, zajmującej się zbiórką pieniędzy dla Wiktorii:

Fundacja Serca dla Maluszka, ul. Kowalska 89 , 43-300 Bielsko -Biała
konto bankowe: Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 (w tytule przelewu należy wpisać: „Wiktoria Bednarz”)

M.C.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe