Żywe archiwum Roberta Kuśmirowskiego na Zamku

  • 08.05.2017, 14:26
  • red.
Żywe archiwum Roberta Kuśmirowskiego na Zamku mat. organizatora
Zamek Lubelski zaprasza do kina. Tym razem w ramach cyklu „Kino Zamkowe. Lubelskie w kadrze dokumentalistów” obejrzymy film „Nie mieszka. Żywe archiwum Roberta Kuśmirowskiego” w reżyserii Julii Zborowskiej.

Robert Kuśmirowski urodził się w 1973 roku w Łodzi. W 2003 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Sławomira Mieleszki w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS. W latach 2002-2003 przebywał na stypendium w Pracowni Metalu i Modelowania na Uniwersytecie Rennes 2 (Beaux-Arts Rennes) we Francji. Rzeźbiarz, twórca instalacji i obiektów, zajmuje się rysunkiem, fotografią i muzyką. W swoich pracach poświęca się głównie tematyce czasu, kultury materialnej i przemijania. Laureat Paszportu „Polityki” (2005). Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie, Johnen Galerie w Berlinie, Guido Costa Projects w Turynie oraz Andrew Kreps Gallery w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Film będzie można obejrzeć w środę 10 maja o godz. 17 na Zamku Lubelskim. Wstęp wolny. Projekcja będzie okazją do spotkania z reżyserką Julią Zborowską oraz bohaterem filmu Robertem Kuśmirowskim.

Słowo wstępne wygłosi Barbara Oratowska.

„Kino Zamkowe. Lubelskie w kadrze dokumentalistów” to projekt, którego formuła obejmuje nie tylko projekcję filmową, ale także spotkanie z reżyserem, bohaterem filmu, osobami związanymi z jego produkcją. Comiesięczne spotkania przybliżają losy ludzi ważnych dla Lublina i Lubelszczyzny, ludzi związanych z kulturą, działaczy społecznych, ale również twórców i artystów kształtujących dzisiejsza tkankę kulturową miasta.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe