Geoinformatyczna rywalizacja

  • 26.04.2017, 15:06
  • M.C.
Geoinformatyczna rywalizacja umcs
W dniach 10-12 maja 2017 w Lublinie odbędą się pierwsze Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge.

Jest to nowa inicjatywa środowiska akademickiego skierowana do studentów kształcących się na kierunkach geoinformatycznych oraz innych wykorzystujących systemy informacji geograficznej na uczelniach wyższych różnych typów.

W ciągu roku w Polsce odbywa się kilkanaście branżowych spotkań, podczas których prezentowane są różnorodne aspekty wykorzystania systemów informacji geograficznej (GIS) w badaniach naukowych, administracji lub gospodarce. Do najważniejszych z nich należą konferencje m.in.: GIS w nauce, Środowisko informacji, GIS w praktyce.

Początkowo spotkania te miały na celu integrację i wymianę poglądów wśród naukowców, ekspertów i specjalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują GIS. W ostatnich latach do tego grona dołączyli studenci, którzy aktywnie uczestniczą niemal we wszystkich wydarzeniach związanych z GIS poprzez wygłaszanie referatów lub prezentację posterów.

Główną ideą GIS Challenge 2017 jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniem oprogramowania
GIS. Uczestnictwo w GIS Challenge jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy firmami z branży IT, które wykorzystują funkcjonalność GIS w swojej pracy, a najzdolniejszymi studentami branży geoinformatycznej.

Uczestnicy GIS Challenge będą zespołowo rywalizować o miano najlepszejdrużyny w Polsce w rozwiązywaniu zadań analitycznych oraz problemów związanych z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych. i Leaflet.

 

Głównym Organizatorem GIS Challenge 2017 jest Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

M.C.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe