Spektakle ostatniej szansy

  • 25.04.2017, 14:23 (aktualizacja 25.04.2017, 14:30)
  • red.
Spektakle ostatniej szansy Bartek Warzecha / Teatr Osterwy
Koniec kwietnia to ostatnia szansa, żeby w Teatrze Osterwy zobaczyć „Kupca weneckiego” i spektakl muzyczny „Szarp pan bas”.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pożegnalne przedstawienia „Kupiec wenecki” oraz „Szarp pan bas”.

Lubelski spektakl „Kupiec wenecki” jest zupełnie nowym odczytaniem sztuki Williama Szekspira. Tekst przepisany przez Artura Pałygę nabiera bardzo aktualnego i osadzonego w lubelskich realiach znaczenia. Tytułowy bohater zaciąga kredyt u Żyda Szajloka, aby wspomóc swojego przyjaciela. Żyd niby w żarcie proponuje, że w przypadku niewypłacalności kupca w określonym terminie będzie miał prawo wyciąć mu funt ciała. Ten warunek ma poważne konsekwencje dla obu mężczyzn...

„Szarp pan bas” to muzyczna podróż w świat utworów Jerzego Wasowskiego. Znany dobrze Starszy Pan jest autorem nie tylko muzyki do Kabaretu, ale również wielu innych pięknych piosenek. Ewa Konstancja Bułhak odkrywa przed publicznością mniej znaną twórczość Wasowskiego, a piosenki przeplata fragmentami scenariuszy wieczorów z Kabaretu Starszych Panów: „Przerwa w podróży”, „Niespodziewany koniec lata” oraz „Kwitnące szczeble”. Na scenie trójka aktorów, którzy przeniosą widzów w świat pełnych liryzmu i humoru piosenek, tworząc klimat widowiska muzycznego z lat 50-tych minionego stulecia. Spektakl wyreżyseruje Ewa Konstancja Bułhak.

Spektakle – pożegnanie z tytułami:

„Kupiec wenecki”
25 kwietnia, godz. 19:00 spektakl dla Seniorów
26 kwietnia, godz. 19:00 spektakl dla Seniorów
26 i 27 kwietnia, godz. 10:00

„Szarp pan bas”
28-30 kwietnia, godz. 19:00
Od 25 kwietnia na pierwsze 50 osób, które przyjdą po bilety na ten spektakl, czekają w kasie bilety w promocyjnej cenie 20 zł. Jedna osoba może kupić dwa promocyjne bilety.

 

zdjęcia: Bartek Warzecha, Mateusz Wajda / Teatr Osterwy

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe