Pasja u dominikanów

  • 14.04.2017, 17:47 (aktualizacja 14.04.2017, 18:54)
  • Admin Admin
Pasja u dominikanów mat. organizatora
Przegląd widowisk pasyjnych z użyciem mappingu architektonicznego, obrazów ruchomych, animacji, filmu, wątków fabularnych... ma formułę konkursu o tytule „Agnus Art”.

Animacje uczestników zakwalifikowanych do konkursu zostaną wyświetlone 14 kwietnia około godziny 21 (zaraz po Drodze Krzyżowej Archidiecezjalnej) na projekcji głównej na fasadzie Bazyliki pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, zwaną także Bazyliką Relikwii Krzyża Świętego lub Kościołem oo. Dominikanów w Lublinie. Po wyświetleniu filmów konkursowych nastąpi projekcja „Passione Christi”, pierwszego i jedynego jak dotąd tematycznego mappingu o charakterze narracyjnym powstałego w 2015 roku, zrealizowanego przy pomocy finansowej Miasta Lublina.

 

Poprzez połączenie naukowej wiedzy, umiejętności graficznych, sztuki filmowej oraz gry aktorskiej obrazującej fabułę, artyści i naukowcy podjęli dialog dla wyrażenia nowego języka sztuki wizualnej na architekturze, jako medium obrazu. Tematem obranym filmową narrację stała się Pasja. Na tej kanwie powstał jednoaktowy spektakl w kilkunastu obrazach o męce Jezusa – od modlitwy w Ogrójcu, przez śmierć do zmartwychwstania – w reżyserii i według scenariusza prekursora tej formy artystycznej, Marka Letkiewicza. To spektakl o tematyce mistycznej. Triduum Paschalne jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym chrześcijan. Odnosząc się do tego wydarzenia wyrażonego w sztuce nowych technologii medialnych zapraszamy na pierwszą edycję Festiwalu Mapping i Narracja.

 

„Agnus Art”, przegląd widowisk pasyjnych z użyciem mappingu architektonicznego, obrazów ruchomych, animacji, filmu, wątków fabularnych, zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublina.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe