Legenda jazzu w Lublinie

  • 14.04.2017, 09:51 (aktualizacja 14.04.2017, 10:01)
  • M.C.
Legenda jazzu w Lublinie UMCS
Ciekawe wydarzenie muzyczne przygotowało dla nas ACK UMCS „Chatka Żaka”. Znany jazzman, Włodzimierz Nahorny wystąpi wraz ze studentami.

27 kwietnia o godz. 19:00 najlepsi wokaliści, studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa  na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, zaśpiewają piosenki kompozytora. W programie znajdzie się dwanaście piosenek Nahornego do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego.

Usłyszymy takie utwory jak: „Jej portret”, „Księżyc nad Kościeliskiem” i „Czas rozpalić piec”. Koncert nosi nazwę „Śpiewnik Nahornego made in #jazzumcs”. Nahornemu, oprócz studentów, towarzyszyć będą instrumentaliści: Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) oraz Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki filmowej, jazzowej, rozrywkowej i teatralnej. Jest twórcą uznanym na całym świecie, przez krytyków nazywanym „Chopinem jazzu”.

M.C.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe