Archeologiczne spotkanie

  • 13.04.2017, 13:56 (aktualizacja 13.04.2017, 14:14)
  • M.C.
Archeologiczne spotkanie Jumbuk73/pixabay.com
Zaplanowana na przyszły tydzień konferencja to platforma wymiany myśli i doświadczeń badaczy oraz pasjonatów archeologii z wielu krajów.

XXXIII Międzynarodowa Konferencja „Badania Archeologiczne  w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2016” odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia na Zamku Lubelskim. Organizowana jest wspólnie przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Muzeum Lubelskie. Przez dwa dni archeologowie, ale także specjaliści innych dziedzin nauki, będą dyskutować o najnowszych odkryciach, a także metodach badań.

W Konferencji wezmą udział goście z Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy,  a także (po raz pierwszy) z Litwy i Szwecji. Wygłoszonych zostanie 56 referatów i zaprezentowanych zostanie 36 posterów. Zakres tematyczny konferencji  obejmie dzieje  ludzkiej kultury od epoki paleolitu  po okres współczesny.

Archeologia dostarcza nam wielu informacji o otaczającym świecie, o początkach i rozwoju cywilizacji, a nawet o pochodzeniu człowieka. Wraz z postępem nauki konieczne staje się badanie dziejów gatunku ludzkiego przez pryzmat wielu dziedzin. Dlatego konferencja ma charakter interdyscyplinarny - przez to poruszane są inspirujące wątki, a poszczególne problemy omawiane w wielu aspektach.

Konferencja odbywa się cyklicznie, od 33 lat. Ma walory naukowe, a także społeczne i promocyjne - cieszy się zainteresowaniem  mieszkańców miasta i regionu oraz jest okazją do jego promocji na forum międzynarodowym.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie Państwo poniżej:

M.C.

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe