Lubartów promuje się przez Strefę

  • 31.03.2017, 13:08 (aktualizacja 05.04.2017, 14:35)
  • red.
Lubartów promuje się przez Strefę UM Lubartów
Strefa Lubartów to marka promująca obszar obejmujący tereny należące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, Podstrefa Lubartów oraz tereny inwestycyjne z nią graniczące.

Potrzeba stworzenia marki gospodarczej miasta jest wynikiem obserwacji rynku i dostosowania się do jego potrzeb. Strefa Lubartów to kontynuacja działań marketingowych zapoczątkowanych w 2011 r. i realizowanych w ramach projektu unijnego pierwotnie pod marką Lubartowska Strefa Gospodarcza. W latach 2014 -2015 dokonano rebrandingu marki i od tego czasu promocja gospodarcza Lubartowa realizowana jest poprzez Strefę Lubartów.

Strefa promuje tereny znajdujące się w różnym stadium rozwoju – zarówno te zagospodarowywane przez przedsiębiorców jak i te typu Greenfield przygotowywane pod inwestycje. Oferowane tereny mogą być przeznaczone pod innowacyjne przedsięwzięcia takie jak: zakłady produkcyjne, bazy i zaplecza techniczne, urządzenia i obiekty produkcyjne.

Inwestując w Strefie Lubartów przedsiębiorca zyskuje: działkę w pełni przygotowaną pod inwestycje po konkurencyjnej cenie, zwolnienie podatkowe oraz bezpłatną pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją. Ponadto samorząd lubartowski ustanowił całkowite zwolnienie z podatku od nieruchomości obowiązujące przez okres 2 lat dla nowych inwestycji produkcyjnych na terenie miasta. Celem kompleksowej obsługi inwestycji w systemie „one– stop-shop”, zostało utworzone Biuro Obsługi Inwestora, gdzie można liczyć na indywidualne podejście, elastyczną ofertę skrojoną na miarę potrzeb oraz pomoc przy realizacji inwestycji. W celu prezentacji szczegółów aktualnej oferty inwestycyjnej został utworzony portal biznesowy Lubartowa www.biznes.lubartow.pl, gdzie można znaleźć praktyczne informacje o prowadzeniu działalności gospodarczej, obowiązujących procedurach, ofercie miasta oraz działających w Lubartowie firmach. Strona umożliwia również wymianę informacji pomiędzy przedsiębiorcami i promocję terenów inwestycyjnych miasta.

Przedsiębiorcy lokalizujący swoje inwestycje na terenie Lubartowa pochodzą z różnych rynków. Dotychczas największą inwestycją zrealizowaną na ponad 10 ha jest Centrum Dystrybucyjne Jeronimo Martins, które dało zatrudnienie dla ok. 600 osób. Technologiczną perełką jest firma Motyl – jedyny na świecie producent ultracienkich podwójnie wzmacnianych ściernic wykorzystywanych w protetyce dentystycznej. Wyroby tej firmy są eksportowane do ponad 36 krajów. Najnowszą inwestycją jest fabryka okien warszawskiego przedsiębiorstwa Sewiler Sp. z o.o., gdzie zatrudnienie znalazło około 100 osób. Kolejne procesy inwestycyjne są w trakcie realizacji.

Strefą Lubartów interesują się firmy z kraju i regionu. O atrakcyjności terenów inwestycyjnych decyduje dobra komunikacja, opierająca się o drogę krajową Nr 19. Firmy, które inwestują w Lubartowie, doceniają dobry klimat dla biznesu, doskonale przygotowane tereny i walory miasta oraz okolic. Oferta miasta jest szeroka, a bliskość Lublina z działającymi tam uczelniami wyższymi i instytucjami kultury czyni z Lubartowa naprawdę wartą rozważenia lokalizację nawet dla najbardziej wymagających przedsiębiorców. Inwestycje podejmowane przez samorząd mają na celu usprawnienie ruchu drogowego na terenie miasta poprzez modernizację i budowę nowych dróg, poprawę estetyki ulic i placów czy działania rewitalizacyjne w Parku Miejskim. W 2016 r. miasto już po raz trzeci zostało laureatem prestiżowej nagrody „Business Excellence” przyznawanej przez Lubelski Klub Biznesu dla gmin i powiatów tworzących najlepsze warunki dla przedsiębiorczości.

Aktualnie w ofercie miasta znajduje się blisko 7 ha gruntów objętych obszarem Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, Podstrefa Lubartów oraz ok. 5 ha terenów leżących poza obszarem strefy. W 2016 r. miasto zapoczątkowało również proces rozszerzania strefy o kolejne tereny. Oferta jest stale uzupełniana, a przy jej tworzeniu potrzeby przedsiębiorców stawiane są na pierwszym miejscu.

 

Biuro Obsługi Inwestora

Urząd Miasta Lubartów

21-100 Lubartów
ul. Jana Pawła II 12, pokój nr 4
tel. 81 85 44 603
e-mail: [email protected]

 

zdjęcia: UM Lubartów

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe