Razem dla przyrody

  • 24.03.2017, 09:06 (aktualizacja 24.03.2017, 09:27)
  • M.C.
Razem dla przyrody PublicDomainPictures/pixabay
Już jutro kolejna edycja "Godziny dla Ziemi WWF". Zgaśmy symbolicznie światło, pokazując, że chcemy chronić świat.

25 marca, jak co roku, o godz. 20:30 w całej Polsce i na świecie zgasną światła. Celem akcji, organizowanej przez World Wide Fund for Nature, jest promowanie idei ochrony środowiska. Miasto Lublin po raz kolejny solidarnie wygasi oświetlenie w Trybunale Koronnym, Ratuszu oraz w obiektach Urzędu Miasta przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Leszczyńskiego 20.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Godzina dla Wisły". Jest to odniesienie do Uchwały Sejmu, ustanawiającej rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. WWF zbiera podpisy pod petycją przeciwko uczynieniu z niej autostrady wodnej, a takie plany ma rząd. Jeśli je zrealizuje, środowisko naturalne najdłuższej polskiej rzeki może zostać nieodwracalnie uszkodzone.

Organizatorzy apelują do wszystkich, którym nie jest obojętna polska nadwiślańska przyroda, unikalna  w skali europejskiej. Aby włączyć się do akcji wystarczy jutro wieczorem zgasić światła w swoim domu i podpisać petycję na stronie www.godzinadlaziemi.pl

M.C.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe