Przepraszam, co Pan tu robi? - nie do końca wiadomo...

  • 20.03.2017, 15:34 (aktualizacja 27.03.2017, 12:22)
  • Michał Ciężak
Przepraszam, co Pan tu robi? - nie do końca wiadomo... Agencja Artystyczna Diabeł
Nieprzewidywalna komedia, o której pisaliśmy i na którą mieliśmy dla naszych Czytelników bilety okazała się istotnie… nieprzewidywalna.

Mnóstwo świetnego humoru, tego bardziej wyszukanego,ale także dosadnego, nie pozostawiającego wątpliwości, przebijała się ponad wszystko. Nawet ponad fabułę – oglądając fragment sztuki miało się wrażenie, że zaraz może zdarzyć się coś zupełnie niespodziewanego.

 

W niedzielę, o godzinie 16. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego widzowie zasiedli, chcąc poznać odpowiedź na tytułowe pytanie. Czy poznali? Jedni tak, inni pewnie nie – sztuka pozostawiła spory margines na domysły i potencjalne interpretacje. Z początku typowy, wydawałoby się, wyjazd integracyjny kilkorga pracowników (zdających się mieć problemy z równowagą psychiczną) planujących dobrą zabawę i zorganizowanie niespodzianki swojemu kierownikowi, zmienia się z biegiem czasu…

 

No właśnie, w co? Jest intensywna impreza, zakrapiana alkoholem i środkami, nazwijmy je, rozweselającymi, jest sporo docinków, dyskusji i aluzji, pojawia się również trup, no i „obiektywne” dochodzenie, gdzie każdy „logicznie” wykazuje, że nie on jest winny zbrodni, która… nie wiadomo nawet czy się wydarzyła…

 

Bezstronny komentarz znanego lektora, rodem z seriali dokumentalno-historycznych, ciągle poddawał w wątpliwość realność zdarzeń. Siedząc w fotelu na widowni można było być pewnym chyba jedynie swojego nazwiska.

 

Erotyczne, polityczne i osobiste aluzje, mistrzowska gra aktorska, świetny humor i niezmienne wrażenie niedopowiedzeń... Wyobraźnia widzów, próbujących trzymać się wiernie swojego zdrowego rozsądku w czasie iście zwariowanej sztuki, z pewnością nie próżnowała. Komedia „Przepraszam, co Pan tu robi?” okazała się nie tylko udanym i zabawnym spektaklem, ale także eksperymentem psychologicznym, testem na umiejętność łączenia faktów i oddzielania ich od domysłów. No i ta mnogość możliwych interpretacji…

 

Opowiedzielibyśmy Państwu więcej szczegółów, ale najlepiej by każdy obejrzał tę sztukę i poznał zakończenie – gwarantujemy, że zaskoczy niejedną osobę!

 

o komedii pisaliśmy tutaj

 

zdjęcia: Agencja Artystyczna Diabeł

Michał Ciężak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe