Urodziny Józefa Czechowicza

  • 14.03.2017, 09:57 (aktualizacja 14.03.2017, 10:01)
  • M.C.
Urodziny Józefa Czechowicza UM Lublin
W 114. rocznicę urodzin poety odbędzie się uroczyste czytanie jego „Poematu o Mieście Lublinie”.

15 marca to dzień urodzin Józefa Czechowicza. Już od siedemnastu lat, tego dnia o godzinie 17:00 w Bramie Grodzkiej znani lublinianie czytają „Poemat”. Tegoroczna rocznica jest pod pewnym względem wyjątkowa: mija 80 lat od pierwszej emisji „Poematu o Mieście Lublinie” w Polskim Radiu, gdzie pracował poeta. Z tej okazji do wspólnego czytania zostali zaproszeni lubelscy radiowcy.

 

Józef Czechowicz to twórca awangardowy, w ciągu swojego życia aktywnie uczestniczący w życiu kulturowym Lublina. „Poemat o Mieście Lublinie” powstał w 1934 roku jako pewnego rodzaju wyraz tęsknoty poety za rodzinnym miastem – przeprowadził się do Warszawy rok wcześniej.

 

Scenariusz urodzin od lat pozostaje niezmienny. Został opracowany przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” we współpracy z prof. Władysławem Panasem, badaczem twórczości Józefa Czechowicza.

M.C.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe