Lubelsko-duńska współpraca

  • 13.03.2017, 13:33
  • M.C.
Lubelsko-duńska współpraca UM Lublin
Prezydent Krzysztof Żuk podpisał dziś list intencyjny o współpracy z duńskim miastem Hjørring.

Główne obszary współpracy wskazane w liście intencyjnym to zrównoważone rozwiązania w zarządzaniu miastem, które uczynią Lublin miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla mieszkańców, a także środowiska. Współpraca dotyczyć będzie: gospodarki odpadami, efektywnej energetycznie modernizacji budynków, przyjaznych dla środowiska ulic w dzielnicach mieszkaniowych, czy planowania zrównoważonych dostaw energii.

 

Jeżeli czerpać z doświadczenia, to tylko tych najlepszych: Hjørring to jedno z najstarszych duńskich miast, założone ok. 1000 roku, liczące dziś ok. 25 tys. mieszkańców. Stanowi centrum handlowe, edukacyjne i turystyczne regionu Jutlandii. Miasto posiada sprawdzone rozwiązania w zakresie energooszczędności i ekologi, specjalizuje się w produkcji żywności, meblarstwa i przeróbki drewna, metalurgii, tekstyliów oraz produkcji odzieży. Jest także siedzibą północnoduńskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Techniki.

 

Na zdjęciu głównym: prezydent Lublina, Krzysztof Żuk i Burmistrz Miasta Hjørring - Arne Boelt

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe