Krzysztof Żuk człowiekiem roku

  • 09.03.2017, 11:16 (aktualizacja 09.03.2017, 12:06)
  • M.C.
Krzysztof Żuk człowiekiem roku UM Lublin
Prezydent naszego miasta został wyróżniony za trud, jaki włożył w celu uczynienia Lublina „miastem inteligentnym”. Nagrody na Gali Smart City wręczono po raz drugi.

Gala towarzyszyła V Smart City Forum. Konkurs Smart City adresowany jest do przedstawicieli sektora biznesowego, IT oraz administracji lokalnej, którzy poprzez innowacyjne przedsięwzięcia przyczyniają się do rozwoju gospodarki i biznesu polskich miast. W zeszłym roku statuetka w kategorii Inteligentne Miasto trafiła do Lublina.

 

Kozi Gród doceniono za świetną komunikację z mieszkańcami, rower miejski, nowoczesny tabor autobusów, sieć światłowodową i wysoko rozwiniętą infrastrukturę przestrzenną. Lublin systematycznie staje się miastem inteligentnym, ułatwiającym życie mieszkańcom (wyposażone w GPS i WiFi autobusy i trolejbusy, system monitoringu czy Rower Miejski to tylko niektóre przykłady udogodnień).

 

Dynamiczny rozwój miasta jest możliwy dzięki mieszkańcom, którzy stają się coraz bardziej świadomymi obywatelami. Jak mówi Krzysztof Żuk: - Cieszy mnie, że znakomita część mieszkańców Lublina jest zaangażowana w sprawy miasta. Wprowadzane przez nas narzędzia, takie jak Budżet Obywatelski, Inicjatywa Lokalna czy Zielony Budżet Obywatelski, ułatwiają włączanie się w procesy decyzyjne dotyczące naszego miasta, a serwisy takie jak Naprawmy.to oraz skrzynka dialogu społecznego umożliwiają sprawną komunikację z urzędem i zgłaszanie usterek w przestrzeni miejskiej.

 

Na zdjęciu głównym: Rozdanie nagród na Gali Smart City (8.03)

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe