Oddajmy hołd legendzie

  • 06.03.2017, 15:16 (aktualizacja 06.03.2017, 20:59)
  • M.C.
Oddajmy hołd legendzie Peters, Hans / Anefo http://www.gahetna.nl/collectie/afbeeldingen/fotocollectie/zoeken/weergave/detail/q/id/ac38ec9e-d0b4-102d-bcf8-003048976d84
Powstała inicjatywa wybudowania tablicy pamiątkowej Kazimierza Górskiego. Trwa zbiórka na ten cel.

Fundacja NASZA SAKIEWKA pragnie uczcić pamięć wybitnego polskiego trenera piłkarskiego w jego rodzinnym mieście – Lwowie. Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na umieszczenie tablicy pamiątkowej na lwowskiej przedwojennej szkole powszechnej (obecnie Lwowska Szkoła Artystyczna), do której uczęszczał Kazimierz Górski.

 

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na otwarcie Izby Tradycji i organizację obchodów w dniach 12-14 maja. Jednym z głównych wydarzeń będzie mecz charytatywny, jaki rozegrają między sobą byli reprezentanci Polski i weterani z Ukrainy. Wpłaty o dowolnej wysokości można dokonać na stronie https://pomagam.pl/kazimierzgorski

 

Kazimierz Górski, zmarły w 2006 roku, był piłkarzem, a przede wszystkim selekcjonerem polskiej reprezentacji w latach 1970-1976. Pod jego kierownictwem nasza narodowa drużyna zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku i srebrny cztery lata później. Ponadto, po srebrny medal sięgneliśmy również w 1974 roku, na Mistrzostwach Świata.

 

na zdjęciu głównym: Kazimierz Górski (po lewej) i Jan Domarski, 1973 rok

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe