Warto inwestować w Lublinie!

  • 22.02.2017, 15:10 (aktualizacja 22.02.2017, 15:19)
  • M.C.
Warto inwestować w Lublinie! Kancelaria Prezydenta - Marketing Miasta Lublin
„fDiMagazine” ogłosił tegoroczny ranking 50 polskich miast godnych nowych inwestycji. Lublin znalazł się na trzeciej pozycji!

Autorzy zestawienia wyróżnili Lublin za wspieranie rozwoju innowacyjnych technologii, tworzenie warunków dla rozwoju motoryzacji oraz wykwalifikowane kadry. Aż 10 tys. absolwentów kierunków technicznych może podjąć pracę w tym sektorze. Lublin jest miastem akademickim - cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych studentów. Ponadto, na szczególne uznanie w naszym mieście zasługują: Klaster Lubelska Medycyna oraz Klaster Zaawansowanych Technologii Lotniczych.

 

Lublin jest dynamicznie rozwijającym się miastem, w którym warto zostać po studiach i inwestować. Duże wsparcie dla biznesu i tworzenie nowych miejsc pracy są jednymi z istotnych czynników, wpływających na wysoką pozycję Koziego Grodu w zestawieniu „fDiMagazine”. Prezydent Krzysztof Żuk podkreśla atrakcyjność Lublina w tych dziedzinach:

 

- Atmosfera kreatywności, tak charakterystyczna dla naszego miasta, sprzyja tworzeniu nowych, małych kreatywnych firm, które staramy się wspierać poprzez system start-upów. Tylko w latach 2015-2016 przekazaliśmy ponad 10 mln zł dla ponad 600 młodych przedsiębiorców. Stosując ulgi dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy wspieramy lubelską gospodarkę.

 

Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców związane jest z utworzeniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lubelska Podstrefa zajmuje 128 ha terenów inwestycyjnych. Zainwestowało w niej już ponad 50 inwestorów, a łączna kwota zrealizowanych nakładów to 1 118 mln zł. Powstało wiele miejsc pracy – jest ich 3 156.

 

„fDiMagazine”, przygotowując ranking, analizuje m.in. potencjał ekonomiczny miast, ich atrakcyjność inwestycyjną i warunki prowadzenia biznesu. Ranking ukazuje się od 10 lat, tworząc pewnego rodzaju mapę potencjalnych lokalizacji biznesowych. 3. pozycja Lublina (tuż za Wrocławem i Katowicami) to znacząca poprawa – bo aż o 10 pozycji – w porównaniu z poprzednim rankingiem.

 

Cały wywiad z przezydentem Krzysztofem Żukiem w najnowszym numerze "Panoramy Lubelskiej" - już wkrótce w Państwa rękach!

 

M.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe