Lublin rowerowym numerem 1

  • 08.04.2016, 14:16 (aktualizacja 02.05.2016, 14:20)
  • admin_admin
Lublin rowerowym numerem 1 UM Lublin
Lublin jest zdecydowanym liderem pod względem liczby rowerów miejskich na mieszkańca.

Lublin, który posiada drugi największy system roweru miejskiego w Polsce jest zdecydowanym liderem pod względem liczby dostępnych jednośladów na 1000 mieszkańców. Portal komunikacyjny Transport-Publiczny.pl opublikował zestawienie systemów wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce.

Aktualnie w Lublinie liczącym ok. 340 tys. mieszkańców w ramach systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego dostępnych jest 850 rowerów miejskich (w tym 20 dla dzieci), co daje wskaźnik 2,5 rowerów na każde 1000 mieszkańców miasta. W zestawieniu Transportu Publicznego dla Lublina wskaźnik ten jest większy i wynosi 2,62 rowerów / 1000 mieszkańców, co wynika z uwzględnienia 41 rowerów będących w systemie LRM na terenie Świdnika.

Drugim miastem w zestawieniu jest Warszawa – wskaźnik 1,73 rowerów / 1000 mieszkańców, a trzecim Białystok z BiKeRem – 1,53 rowerów / 1000 mieszkańców.

 

źródło: UM Lublin
na zdjęciu: otwarcie tegorocznego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego na stacji przy ul. Leszczyńskiego – jednej z dwóch nowych stacji z rowerkami dla dzieci; fot. UM Lublin

admin_admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe