99 lat niepodległej Litwy

  • 20.02.2017, 12:59 (aktualizacja 20.02.2017 13:10)
  • M.C.
99 lat niepodległej Litwy LITPOLUKRBRIG
Blisko 100 lat temu powstała litewska niepodległa republika. Polscy i ukraińscy żołnierze gratulują kolegom.

16 lutego w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie świętowano 99 lat ponownego powstania państwa litewskiego. Przy tej okazji zwrócono uwagę na znaczenie wspólnej historii trzech narodów. - Dzieliliśmy trudy i radości. Zwracam się do moich drogich kolegów - Szefa Sztabu ppłk Eligijusa Senulisa oraz litewskich oficerów - polski i ukraiński personel LITPOLUKRBRIG łączy się z wami w tym dniu kiedy świętujecie jeden z najważniejszych dni - 99 rocznicę ponownego utworzenia państwa litewskiego – mówił płk Zenon Brzuszko.

W ramach świętowania Przywrócenia Niepodległości państwa litewskiego, przedstawiciele LITPOLUKRBRIG uczestniczyli w oficjalnych obchodach zorganizowanych przez Ambasadę Litwy w Warszawie. Między innymi, w trakcie obchodów, uczetnicy obejrzeli występ zespołu Jazz Island z Wilna.

M.C.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe