Diabelnie dobre reportaże

  • 17.02.2017, 12:17 (aktualizacja 17.02.2017 12:40)
  • M.C.
Diabelnie dobre reportaże Malwina Adaszek
Teatr im. Juliusza Osterwy poszukuje osoby do nowego spektaklu

23 lutego o godz. 17:30 w siedzibie teatru przy ul. Narutowicza odbędzie się casting. Poszukiwana jest jedna czarnoskóra osoba do przedstawienia Kuby Kowalskiego. Reżyser zamierza zaadaptować na scenę cykl lubelskich reportaży autorstwa Pawła Piotra Reszki. Premiera planowana jest na 31 marca.

 

„Diabeł i tabliczka czekolady”, bo tak nazywa się książka Pawła Reszki, opowiada o potrzebach, aspiracjach, smutkach i radościach ludzi z lubelskiej prowincji. Czym dla ludzi jest prawdziwe szczęście? Czego potrzeba, by poczuć się lepiej? Jednym wystarczą przyziemne, nieskomplikowane uciechy, inni wciąż poszukują istoty radości.

 

Obserwator ludzkich zachowań, „chirurg mentalności” - jak nazywa go reporter Mariusz Szczygieł – Piotr Reszka to baczny obserwator ludzkich historii. Dogłębnie analizuje, trafnie diagnozuje, ciekawie opisuje… Autor wyrobił sobie bardzo pozytywną opinię sporej części środowiska literackiego. W 2016 roku Piotr Reszka zdobył Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

 

Adaptacja „Diabła i tabliczki czekolady” to krok teatru ku nowoczesności. Sztuka współczesna łączy i dzieli, wywołuje aprobatę lub niechęć. Pewne jest jedno – nie nudzi. „Diabeł…” ma szansę zaktywizować lubelską publiczność, skłonić do przemyśleń, zachwycić, zaszokować… Zapowiada się niezwykle ciekawie!

 

na zdjęciu głównym: Pierwsza próba czytana "Diabła..." (zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie)

M.C.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe