Ponad 365 litrów krwi od lubelskich terytorialsów

  • 12.09.2022, 09:26
  • Źródło: oficer prasowy 2 LBOT
Ponad 365 litrów krwi od lubelskich terytorialsów archiwum 2 LBOT


Honorowi krwiodawcy z 2 Lubelskiej Brygady OT ruszyli do regionalnych centrów krwi. Wrzesień to dla nich czas szczególnej mobilizacji.
Po okresie wakacji wciąż brakuje krwi w wielu szpitalach, a Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o wsparcie. Dlatego wrzesień jest dla krwiodawców z 2 LBOT okresem szczególnej aktywności. Terytorialsi wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyli do regionalnych punktów pobrań oraz organizują akcje HDK w swoich pododdziałach, aby podzielić się krwią z osobami, które potrzebują jej, aby wrócić do zdrowia. Ten cenny płyn oddali już żołnierze z batalionów zlokalizowanych w Białej Podlaskiej i Zamościu. Kolejne akcje HDK już niebawem zostaną przeprowadzone w pozostałych batalionach tj. w Lublinie, Dęblinie i Kraśniku. 

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT zawsze znajdują czas, aby oddawać krew na rzecz osób potrzebujących. Aktywnie odpowiadają na wszystkie apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Narodowego Centrum Krwi, regularnie organizując zbiórki krwi w batalionach oraz w lokalnych punktach pobrań. 

W tym roku do banków krwi na Lubelszczyźnie oddali już ponad 365 litrów krwi. W sumie od 2018 roku krwiodawcy z 2 LBOT oddali blisko 3360 litrów tego bezcennego daru.

Obecnie grono krwiodawców 2 LBOT liczy blisko 700 żołnierzy, z czego ok. połowa regularnie oddaje krew do lubelskich banków krwi.  

Sprawne organizowanie zbiórek krwi, możliwe jest dzięki koordynatorom HDK, którzy powołani są w każdym batalionie oraz w samodzielnych kompaniach 2 LBOT. Zadaniem żołnierzy – koordynatorów HDK jest dbanie o utrzymanie systemu oddawania krwi, odpowiedzialność za planowe akcje krwiodawstwa, a w przypadku nagłego zapotrzebowania na krew również organizacja akcji alarmowych. 

Źródło: oficer prasowy 2 LBOT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe