Polska 2050 prezentuje kandydatów na kandytatów

  • 07.09.2022, 08:08
  • Źródło: Polska 2050
Polska 2050 prezentuje kandydatów na kandytatów Polska 2050

Ewa Jaszczuk, radna z Chełma i Paweł Kurek, radny z Kraśnika, to dwoje pierwszych "kandydatów na kandydatów" na listy wyborcze Polski 2050 Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach parlamentarnych przedstawionych podczas mobilnej kampanii partyjnej Polski 2050 Szymona Hołowni w Chełmie. 

 

"Dzisiaj jestem na Lubelszczyźnie na ziemi chełmskiej, za chwilę będę na Podkarpaciu. W każdym z tych miejsc będę przedstawiał wam osoby, które chciałbym, żeby potem były waszymi przedstawicielami  w parlamencie, w polityce. Były reprezentantami tych idei, o które chcemy walczyć" - mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050 w Chełmie.

 

Szymon Hołownia podkreślił, że wszystkich kandydatów łączy jedno. "To najczęściej osoby, które nie miały do czynienia z tzw. dużą polityką. Ci nasi kandydaci to bardzo często ludzie, których znacie nie z tej centralnej polityki, ale to radni, to lokalni działacze, nauczyciele, prawnicy, ludzie, których możecie spotkać w sąsiedztwie. Tacy będą nasi kandydaci, to będą mam nadzieję w przyszłości, posłowie i posłanki z sąsiedztwa, z osiedla, do których będziecie mieli naprawdę blisko" - mówił Szymon Hołownia. 

 

"Lubelszczyzna to jeden z największych regionów dotknięty najwyższym wskaźnikiem zagrożenia ubóstwem, wykluczeniem i wysoką stopą bezrobocia. To chcemy zmienić. Lubelszczyzna z roku na rok się wyludnia" - wskazała Ewa Jaszczuk, radna i kandydatka na listy wyborcze Polski 2050 Szymona Hołowni. "Każda odpowiedzialna władza i każdy odpowiedzialny rząd zdaje sobie sprawę z tego, że edukacja nie jest kosztem, a inwestycją w nas i w nasze dzieci." - mówił Paweł Kurek, radny z Kraśnika, kandydat na listy wyborcze Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

Jednym z aspektów mobilnej konwencji partii Polska 2050 Szymona Hołowni jest prezentacja priorytetów partii w formie czterech słów określających najważniejsze dla Polski 2050 zagadnienie. Słowo zaprezentowane w Chełmie to: równość. "Lubelszczyzna to właśnie te miejsca, w których trzeba mówić o równości"- zaznaczył Szymon Hołownia. 

 

W ocenie lidera Polski 2050 równość to nie znaczy wszystkim po równo. "Równość to pomoc tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Równość to pomoc tym, którzy rzeczywiście potrzebują wsparcia, ale równość to też dawać równe szanse niezależnie od miejsca zamieszkania. Zobaczcie jaka jest nierówność w dostępie do 3 podstawowych rzeczy: edukacja, służba zdrowia i praca. To powinny być po 30 latach wolności absolutne fundamenty"- mówił Szymon Hołownia. 

Źródło: Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe