Piłkarskie Turnieje Wolności wracają na Lubelszczyznę!

  • 06.09.2022, 14:56
  • Źródło: Biuro Prasowe Piłkarskie Turnieje Wolności
Piłkarskie Turnieje Wolności wracają na Lubelszczyznę! Piłkarskie Turnieje Wolności

Sześć turniejów eliminacyjnych, a później wielki finał – wrzesień i początek października na Lubelszczyźnie dla młodych piłkarzy zapowiadają się bardzo ciekawie! Już dziesiątego września rozpocznie się kolejna edycja Piłkarskich Turniejów Wolności.
W ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zeszłoroczny cykl turniejów został tak wysoko oceniony i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Jestem przekonany, że w tym roku wszystko będzie jeszcze lepiej! – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem turniejów.
Pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się 10 września w Tomaszowie Lubelskim. Kolejne zaplanowane są w Izbicy (11 września), Parczewie (17 września), Łomazach (18 września), Turobinie (25 września) i Międzyrzecu Podlaskim (1 października). Gospodarzem wielkiego finału, który zaplanowany jest na 8 października, będzie w Zamość. 
Takie przedsięwzięcia, jak Piłkarskie Turnieje Wolności pozwalają dziewczynkom oraz chłopcom z małych miejscowości i wsi zakosztować rywalizacji na pięknie przygotowanych obiektach, z oprawą nawiązującą do wielkich wydarzeń piłkarskich. W tym roku impreza po raz pierwszy pojawi się w Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie, Międzyrzecu Podlaskim i Zamościu – komentuje Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy turniejów.
Jako Lubelski Związek Piłki Nożnej bardzo chętnie włączamy się takie inicjatywy, jak Piłkarskie Turnieje Wolności. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do kontynuowania współpracy, a LZPN angażuje się też czynnie w promocję turniejów – mówi Zbigniew Bartnik, prezes LZPN.
W turniejach zagrają dziewczynki w wieku do lat 12 oraz chłopcy w wieku do lat 11. W każdym z turniejów eliminacyjnych udział weźmie maksymalnie szesnaście drużyn składających się z dziesięciu zawodników. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Każdemu z turniejów towarzyszyć będą Sportowe Pikniki z Historią Polski. W ich ramach odbędą się panele historyczne, podczas których dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w formie animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych, które będą wypełniać młodym sportowcom i ich rodzinom czas pomiędzy meczami – dodaje Stęszewski. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. W projekt zaangażowane są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane turnieje.
Udział w Piłkarskich Turniejach Wolności, Finałowym Turnieju Wolności oraz Sportowych Piknikach z Historią Polski jest bezpłatny. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są pod adresem e-mail: [email protected]
 

Źródło: Biuro Prasowe Piłkarskie Turnieje Wolności

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe