12 sierpnia, 15.00, Plac Litewski, Międzynarodowy Dzień Młodzieży - strefa relaksu i informacji młodzieżowej

  • 11.08.2022, 11:38
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
12 sierpnia, 15.00, Plac Litewski, Międzynarodowy Dzień Młodzieży - strefa… archiwum UM Lublin

Chill&Charge na Placu Litewskim, czyli strefa kreatywnego relaksu i informacji młodzieżowej, to kolejna inicjatywa w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz okazja do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Młodzieży. W najbliższy piątek (12 sierpnia) Miasto Lublin zaprasza młodych na tereny zielone na placu Litewskim w godzinach 15.00-19.00. Będzie to przestrzeń do zabawy i odpoczynku, a także możliwość zdobycia informacji o ścieżkach rozwoju, wyjazdach zagranicznych, wolontariacie czy działaniach planowanych w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.


 

Na młode osoby czekają konsultanci Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży oraz Punktu Sieci Eurodesk Lublin, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z wyjazdami zagranicznymiwolontariatem i możliwościami rozwoju dla młodych. Zespół Europejskiej Stolicy Młodzieży opowie natomiast o najbliższych planach i wyjaśni, jak włączyć się w działania realizowane w ramach ESM. Będzie można poznać szczegóły programu „Młodzież Inspiruje Dzielnice", dającego możliwość otrzymania wsparcia finansowego na realizację swoich projektów. Dzięki niemu w Lublinie powstaną inicjatywy wynikające z potrzeb młodych, uzupełniające ofertę Miasta. Obecna będzie też międzynarodowa ekipa wymiany młodzieży z Instytutu Aktywizacji i Rozwoju Społecznego. Na pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE oraz możliwości zaangażowania w europejskie wydarzenia, informacji udzieli punkt Europe Direct Lublin.

 

Rozstawione na terenach zielonych leżaki i hamaki będą świetną bazą do prowadzenia rozmów, wymiany informacji i spotkań. W programie nie zabraknie też zabawy - w programie wielka jenga, slackline, mini konkursy, kreatywne warsztaty i inne niespodzianki. Do wygrania będzie dwudniowy karnet na Chonabibe Festiwal.

 

Spotkanie odbędzie się na terenach zielonych Placu Litewskiego, w piątek (12 sierpnia), w godz. 15.00-19.00.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe