15 sierpnia w Skansenie

  • 11.08.2022, 11:03
  • Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej
15 sierpnia w Skansenie K.Wasilczyk

Uroczystości odpustowe, pokazy wicia bukietów zielnych, festyn miodowo-ziołowy, opowieści o ziołach, stoiska producentów miodów, produktów ekologicznych i rękodzieła, wystawa fotografii z planu filmowego „1920 Bitwa Warszawska” i prezentacja zbiorów z kolekcji Prywatnego Muzeum Historycznego „Znaki Czasu” to tylko wybrane punkty z bogatego programu, który na ten dzień przygotował lubelski skansen.

Poniedziałek 15 sierpnia 2022 będzie pełen atrakcji dla przybyłych w tym dniu do Muzeum Wsi Lubelskiej. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to święto patronalne skansenowskiego kościółka przeniesionego z Matczyna, stąd odbędzie się  w nim Msza św. odpustowa wraz z procesją. Nie zabraknie tradycyjnych odpustowych kramów i pokazów wykonywania bukietów zielnych czy pogadanek o symbolice ziół.

Świąteczny poniedziałek, to także dzień, w którym nad stawem w powiślańskiej części Muzeum tuż przy aromatycznym ogrodzie ziołowym i na rynku miasteczka odbędzie się festyn ziołowo-miodowy – zagoszczą prelegenci z wykładami, wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła z motywami roślinnymi. Atrakcjami towarzyszącymi będą m.in.: przejażdżki ziołową bryczką, kącik zabaw dla najmłodszych czy ziołowa foto ramka.

15 sierpnia 2022 roku, w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej, lubelski skansen zaprasza także do ratusza z Głuska na otwarcie wystawy zdjęć z planu filmu Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”. Dokumentują one m.in. kulisy jego powstawania na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas otwarcia wystawy o Bitwie Warszawskiej opowie Grzegorz Sztal, założyciel i dyrektor Prywatnego Muzeum Historycznego „ZNAKI CZASU”. Zapraszamy na jego prelekcję i  prezentację części zbiorów m.in. szabli i dokumentów. Całości dopełni wspólne śpiewanie piosenek kawaleryjskich przy udziale zespołu „The Fedor Family”.

Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe