Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

  • 04.08.2022, 13:23
  • Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin
Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt archiwum UM Lublin

W najbliższą niedzielę (7 sierpnia) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Dzień Otwarty. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Żyją obok nas" i będzie okazją nie tylko do promocji adopcji zwierzaków przebywających w placówce, ale także do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

 

– Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego podczas kolejnego Dnia Otwartego w lubelskim Schronisku chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Ponadto, jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z tematyką adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyki – mówi Blanka Rdest-DudakDyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

 

Dzień Otwarty to kolejna w ostatnim czasie akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z podopiecznymi placówki, a także porozmawiać z jej pracownikami i wolontariuszami. Opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami. W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście. W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas" Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska oraz „Ptaki w mieście - co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach" Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates. Ponadto, o tym jak wygląda praca Ekopatrolu opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin.

 

 

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów - miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

 

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

 

Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe