Najstarszy światowy festiwal graffiti ponownie w Lublinie

  • 04.08.2022, 13:13
  • Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin
Najstarszy światowy festiwal graffiti ponownie w Lublinie archiwum UM Lublin

W najbliższych dniach Lublin będzie ponownie gospodarzem międzynarodowego festiwalu graffiti Meeting Of Styles. Polska edycja tej imprezy odbędzie się w naszym mieście już po raz 12. Jak zwykle, nie zabraknie wydarzeń skierowanych bezpośrednio do profesjonalnych twórców, ale także warsztatów dla młodzieży, podczas których poznają techniki tworzenia graffiti. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

 

 

 

Meeting Of Styles w Lublinie rozpocznie się 5 sierpnia warsztatami dla młodzieży, które odbędą się w Miejscówce, czyli przestrzeni dla młodzieży utworzonej w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w SKENDE. Ich efektem będzie mural namalowany według projektu stworzonego przez młodzież pod okiem znanej graficzki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej. Następnego dnia, 6 sierpnia, o godz. 10.00 na terenach zielonych przy SKENDE ruszy jam graffiti, a wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja, znanego jako KOMART. Ostatni dzień (7 sierpnia) również poświęcony będzie twórczości – goście festiwalu rozpoczną prace o godzinie 11.00 na ścianie oporowej przy hali Globus, od strony ul. Zana. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18.00.

Meeting Of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającym pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. W ramach MOS w ciągu 21 lat odbyło się około 400 wydarzeń z udziałem tysięcy artystów, przyciągających rzesze widzów i wspieranych przez setki wolontariuszy. Spotkania odbywały się w 40 krajach na wszystkich kontynentach - od Europy po Amerykę, Australię, Afrykę i Azję.

Źródło: rzecznik prasowy Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe