Miasto wybrało projektanta Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży w Lublinie

  • 01.08.2022, 15:08
  • Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin
Miasto wybrało projektanta Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży w Lublinie archiwum UM Lublin

Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży w Lublinie zaprojektuje firma Sound&Space z Poznania. W przeprowadzonym zamówieniu publicznym Spółka przedstawiła najkorzystniejszą ofertę o wartości blisko 4,2 mln zł.  Po analizie złożonej oferty przez komisję przetargową, wykonawcę zaproszono do podpisania umowy

 

– Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży to inwestycja, która w miejscu dawnego Domu Kultury Kolejarza, stworzy nowoczesną przestrzeń dla młodych mieszkańców miasta, teatru dla dzieci i biblioteki miejskiej. Opracowanie dokumentacji projektowej jest pierwszym etapem dla kompleksowej przemiany budynku przy ul. Kunickiego, która ma przywrócić znaczenie i potencjał tego miejsca – mówi  Prezydent Miasta Lublin.

 

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla rozbudowy Domu Kultury Kolejarza wraz z zagospodarowaniem terenu złożyło czterech wykonawców. Zgodnie z protokołem postępowania wnioski trzech z nich odrzucono, ponieważ nie spełniły wymogów formalnych i w przewidzianym ustawowo terminie nie wpłynęły odwołania od tej decyzji. Wykonawca, który spełnił wymogi określone zamówieniem, złożył ofertę wstępną, którą wybrano, tym samym powierzając mu opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysów wraz z pełnieniem nadzorów autorskich nad realizacją inwestycji.

 

Firma Sound&Space z Poznania będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie w budynku Domu Kultury Kolejarza nowoczesnej instytucji z siedzibą dla Teatru im. H. Ch. Andersena, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz świetlicy środowiskowej „Pracownia Kreatywna", którą prowadzić będzie Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice".

 

Zgodnie z wytycznymi dla projektanta nowa siedziba dla Teatru im. H. Ch. Andersena pomieści m.in. dużą salę widowiskową z widownią na minimum 300 miejsc, salę kameralną z małą mobilną sceną i infrastrukturę techniczną niezbędną dla pracy teatru, a także pomieszczenia aktorskie, przestrzenie dla pracowników i widzów oraz kawiarnię. Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego usytuowana będzie na parterze rozbudowanego obiektu, z niezależnym wejściem. W nowym obiekcie, oprócz siedziby biblioteki znajdzie się także Ilustratornia/Sztuka Książki – Pracownia Edukacji Artystycznej i Działań Twórczych. Będzie to autonomiczna jednostka zajmująca się edukacją estetyczną, gromadzeniem zbiorów graficznych na różnych nośnikach, będących bazą do działań promujących sztukę książki. Z kolei w przestrzeń dla świetlicy środowiskowej „Pracownia Kreatywna" ma znaleźć się m.in. sala edukacji kulturalnej a wprowadzone rozwiązania projektowe mają umożliwić działanie np. monitorów interaktywnych, a także organizację około 10 stanowisk warsztatowych wyposażonych m.in. w laptopy wraz z urządzeniami peryferyjnymi.

Źródło: rzecznik prasowy UM Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe