Narodowe Czytanie 2017

  • 14.02.2017, 10:24 (aktualizacja 14.02.2017 10:51)
  • Michał Ciężak
Narodowe Czytanie 2017 Silar/wikimedia.commons
Jeszcze tylko do jutra można głosować na polską lekturę, która ma zostać czytana w całym kraju 2 września podczas Narodowego Czytania.

Do wyboru jest jedna z czterech książek: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Beniowski” Juliusza Słowackiego oraz „Wesele” pióra Stanisława Wyspiańskiego

 

Jak oddać głos? Możliwości jest kilka. Można głosować poprzez konta społecznościowe Kancelarii Prezydenta na profilach Facebook i Twitter, wysłać maila na adres [email protected], wpisując  w temacie tytuł proponowanej lektury, lub skorzystać ze specjalnej ankiety na stronie www.prezydent.pl

 

Narodowe Czytanie odbędzie się już po raz szósty. Tradycję zapoczątkował były prezydent Bronisław Komorowski w 2012 roku. Odczytano wtedy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, który w swojej epopei nawiązał do napoleońskiej inwazji na Rosję (200. rocznica tego wydarzenia przypadła właśnie na 2012 rok).

 

Poniżej: Narodowe Czytanie 2016 w Lublinie – 3 września pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego odczytują fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

 

 

Michał Ciężak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe