W Lublinie rower jest wygodną alternatywą

  • 28.07.2022, 17:07
  • Źródło: Oponeo
W Lublinie rower jest wygodną alternatywą Oponeo

 

Lublin postrzegany jest jako rewelacyjne miejsce do życia dla rowerzystów. Zarówno z uwagi na okoliczne tereny zielone, jak i przystosowanie miejskiej infrastruktury do tego ekologicznego środka transportu. Przygotowany przez specjalistów z portalu centrumrowerowe.pl Raport: Miasta dla rowerzystów 2022 zdaje się potwierdzać tę tezę.

Jak zauważają lokalni aktywiści, infrastruktura rowerowa w stolicy Lubelszczyzny bardzo się rozwinęła, co potwierdzają także dane z raportu. Od 2018 roku przybyło tu blisko 42 km DDR-ów, co sprawia, że procentowy stosunek długości dróg rowerowych do wszystkich publicznych wynosi aż 35%. I jest to jeden z najlepszych wyników w kraju. Dzięki temu miasto niejednokrotnie można przejechać z jednego końca na drugi, nie opuszczając dedykowanych ścieżek.

Rozbudowująca się sieć dróg rowerowych ma także wpływ na spadającą z każdym rokiem liczbę wypadków z udziałem rowerzystów. Na przestrzeni ostatnich 4 lat suma takich kolizji obniżyła się niemal o 30%. Bezpieczeństwo jest zresztą zasługą także samych mieszkańców Lublina. Prawie co trzeci wybierany projekt w ramach budżetu obywatelskiego ma rowerowy charakter.

Wdrażana od kilku lat spójna strategia rozwoju miasta, zakładająca tworzenie przestrzeni, po której można bezpiecznie przemieszczać się rowerem, przynosi wymierne korzyści. Wzrasta długość dedykowanych dróg, spada liczba wypadków, a mieszkańcy coraz chętniej zostawiają swoje samochody na rzecz ekologicznych środków transportu.

Więcej informacji na temat Lublina oraz cały Raport: Miasta dla rowerzystów 2022 znaleźć można na stronie: https://www.centrumrowerowe.pl/blog/lublin-rowerem-miejskim-pojedziesz-caly-rok/

Źródło: Oponeo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe