Noc Sobótki w Skansenie

  • 22.06.2022, 14:32
  • Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej
Noc Sobótki w Skansenie K. Wasilczyk

24 czerwca 2022 r. (piątek), godz. 16.00-20.00 (ostatnie wejście do Muzeum o godz. 19.00)

Muzeum Wsi Lubelskiej - sektor Powiśle

 

Tradycyjne sobótkowe pieśni z regionu Lubelszczyzny, opowieści o ogniu i wodzie, poszukiwanie mitycznego kwiatu paproci czy spektakl zespołu obrzędowego - to jedynie wybrane punkty programu Nocy św. Jana w lubelskim skansenie, która odbędzie się już w najbliższy piątek.

U progu wakacji Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego spędzenia Nocy św. Jana i zgłębienia tradycji związanych z tym wyjątkowym czasem. Podczas wydarzenia będą czekały na zwiedzających stanowiska dedykowane dawnym ludowym zwyczajom i wierzeniom świętojańskim. Będzie okazja do samodzielnego zrobienia wianka oraz do nauczenia się sobótkowych pieśni z naszego regionu. Tego popołudnia swoje umiejętności zaprezentuje także zespół śpiewaczy działający przy Muzeum Wsi Lubelskiej. Nie zabraknie opowieści o medycynie ludowej, symbolice ognia i wody. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Nocy św. Jana lubelski skansen przygotował miejsce z zabawami plastycznym i baśniami o cudownym kwiecie paproci.

Finałem dnia będzie występ Zespołu Obrzędowego z Hańska, który o godz. 19:00 zaprezentuje spektakl pt. „Wilija św. Jana”.

Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe