Jak minął rok w gminie Puławy?

  • 1.02.2017, 15:09 (aktualizacja 01.02.2017 16:21)
  • red.
Jak minął rok w gminie Puławy?
Spotkanie noworoczne w gminie Puławy było okazją do podsumowania minionego roku i wyróżnienia sób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności.

 

Spotkanie odbyło się w piątek w nowo rozbudowanym budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej. Wśród obecnych na gali gości znaleźli się m.in. przedstawiciele środowisk samorządowych, kulturalnych, oświatowych, biznesowych, społecznych, instytucji i mediów.

 

Wieczór rozpoczął się od występu dziecięcego zespołu Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej pod dyrekcją Danuty i Witolda Danielewiczów. Młodzi artyści, ubrani w kunsztownie wykonane, barwne stroje wzorowane na epoce baroku, z wirtuozerią grali na niecodziennych, pradawnych instrumentach. Po muzycznym wstępie wójt Krzysztof Brzeziński podsumował miniony rok działalności samorządu gminnego, wymieniając m.in. najważniejsze inwestycje zrealizowane w tym czasie. Jedną z nich była rozbudowa budynku, w którym odbyła się uroczystość.

 

Spotkanie noworoczne było również okazją, by podziękować osobom, które w szczególny sposób przysłużyły się lokalnej społeczności. Wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Puławy” otrzymali: Danuta Woszczek, Marian Pawłowski, Jadwiga i Andrzej Sajnaga, Antoni Pawłowicz, Edward Szykuła oraz ks. kan. Waldemar Stawinoga.

 

Okazało się, że niespodzianki przygotowali także zaproszeni goście. Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach, wręczyła wójtowi Brzezińskiemu pozwolenie na użytkowanie rozbudowanej stacji uzdatniania wody w Gołębiu, jednej z inwestycji, zrealizowanych w 2016 r., a Stanisław Maciąga, prezes puławskiego koła ZKRPiBWP, odznaczył wójta medalem „Wierni Ojczyźnie”. W spotkaniu wzięli udział również m.in.: Marek Krakowski, reprezentujący ministra Krzysztofa Michałkiewicza, Danuta Smaga, przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego, Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu, dr Krzysztof Zawadzki, prezes Banku Spółdzielczego w Końskowoli oraz proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej ks. Marek Kucharski.

 

Przez cały wieczór uczestnicy spotkania mogli słuchać dźwięków muzyki dawnej oraz najpiękniejszych polskich i światowych kolęd. W ostatniej części występu muzykom zespołu Scholares Minores pro Musica Antiqua towarzyszył „anielski” taniec w wykonaniu najmłodszych dzieci z zespołu.

 

Na zdjęciu głównym: ceremonia wręczenia wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Puławy”; od lewej: Antoni Pawłowicz, Dorota Osiak, przewodnicząca Rady Gminy Puławy, Edward Szykuła (siedzi), Jadwiga Sajnaga, Andrzej Sajnaga, wójt Krzysztof Brzeziński, Marian Pawłowski, Danuta Woszczek.
Autorem wszystkich zdjęć jest Grzegorz Kamela

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe