Rodzice na spektakl, dzieciaki do zabawy

  • 30.01.2017, 15:51 (aktualizacja 31.01.2017 09:19)
  • red.
Rodzice na spektakl, dzieciaki do zabawy Natalia Giza / Teatr Osterwy
Do teatru z sześciolatkiem? I to na sztukę „dla dorosłych”? Dlaczego nie? Teatr im. J. Osterwy zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Rodzice do teatru”. W repertuarze „Seks nocy letniej” Wody'ego Allena.

 

Chcesz wybrać się do teatru na „dorosły” spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Nie szkodzi – weź je ze sobą, choć najbliższe przedstawienie w ramach akcji „Rodzice do teatru!” to „Seks nocy letniej”. Bez obawy, nie trzeba wymyślać brawurowych, pokrętnych wyjaśnień dla ciekawskiej pociechy. Kiedy my będziemy oglądać spektakl, dzieciaki będą bawiły się równie dobrze na warsztatach prowadzonych przez animatorów z Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”.

 

Projekt „Rodzice do teatru!” skierowany jest do rodziców dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Raz w miesiącu, podczas wybranego sobotniego spektaklu, rodzice mogą przyjść do Teatru razem ze swoim dzieckiem. Podczas gdy dorośli będą oglądać przedstawienie, ich pociechami zaopiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogów. Przed wyjściem z domu trzeba tylko pamiętać o zabraniu dla dziecka obuwia na zmianę.

 

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego kupując bilet warto też pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie zgłosić dziecko do udziału w projekcie. Można to zrobić telefonicznie (pod numerem 81 532 44 36) lub mailowo na adres [email protected]

 

O czym jest spektakl? Wyobraźmy sobie bohaterów „Snu nocy letniej” Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją „długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie. Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte. Taką właśnie rzeczywistość stworzył Woody Allen w filmie „Seks nocy letniej”, a Paweł Aigner zgrabnie przeniósł na deski Teatru Osterwy.

 

Zatem: rodzice na spektakl, dzieciaki do zabawy!

 

Spektakl „Seks nocy letniej” w ramach akcji „Rodzice do teatru!” w sobotę 4 lutego o godzinie 19. Bez dzieci można się też wybrać 3 i 5 lutego, również o godz. 18. Bilety od 10 (edukacyjne) do 45 złotych. Repertuar oraz szczegóły udziału w akcji „Rodzice do teatru!” na www.teatrosterwy.pl.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe