Miejmy odwagę spolonizować globalną gospodarkę wodorową

  • 20.05.2022, 08:57 (aktualizacja 20.05.2022, 09:07)
  • Źródło: PAP MediaRoom
Miejmy odwagę spolonizować globalną gospodarkę wodorową PAP MediaRoom

 

  Podczas kongresu H2POLAND Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, podkreślał, że nawet najbardziej innowacyjne kraje na świecie dopiero zaczynają korzystać z wodoru na szeroką skalę, co stwarza olbrzymie możliwości dla polskich firm i naukowców. „Budując elektrolizer wodoru, silnik dla lokomotywy wodorowej czy lotnictwa – a to ma miejsce właśnie w tym momencie – nasi przedsiębiorcy udowadniają, że umieją tworzyć i wdrażać technologie unikalne w skali globalnej” – zauważył Ireneusz Zyska. 

W Poznaniu zakończył się kongres H2POLAND - pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło: PAP MediaRoom

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe