Parlament Europejski o zbrodniach na Ukrainie

  • 19.05.2022, 10:46
  • Źródło: PAP MediaRoom
Parlament Europejski o zbrodniach na Ukrainie PAP MediaRoom

W czwartek w PE dyskusja, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie

  W czwartek w Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja o tym, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie. Europosłowie będą też rozmawiać o wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski i Bułgarii.

Zbrodnie wojenne na Ukrainie

W czwartek rano Parlament Europejski będzie dyskutował o tym, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie. Od czasu inwazji wojska rosyjskie zostały oskarżone o liczne przypadki łamania międzynarodowego prawa humanitarnego na terytorium Ukrainy. Rezolucja w tej sprawie zostanie poddana pod głosowanie w południe.

Wojna w Ukrainie i jej skutki społeczne i gospodarcze

Po debacie, która odbyła się 4 maja, europosłowie będą głosować w czwartek nad rezolucją dotyczącą społecznych i gospodarczych konsekwencji wojny Rosji na Ukrainie i reakcji UE. Tego samego dnia będą też dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym i wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski i Bułgarii.

Wystąpienie prezydenta Mołdawii

W środę o godz. 15.00 prezydent Republiki Mołdawii Maia Sandu wygłosi przemówienie do posłów na temat wojny na Ukrainie i jej konsekwencji. W czwartek posłowie do PE będą głosować nad rocznym sprawozdaniem z wykonania umowy stowarzyszeniowej UE z Republiką Mołdawii.

Źródło: PAP MediaRoom

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe