Slow jogging w lubelskim Botaniku

  • 19.05.2022, 10:37
  • Źródło: rzecznik prasowy UMCS
Slow jogging w lubelskim Botaniku archiwum UMCS

22 maja (niedziela) od godziny 9.00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS świętować będziemy V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu.
Z tej okazji Stowarzyszenie Slow Jogging Polska organizuje wspólny bieg. Prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzi Aneta Mojduszka - certyfikowana instruktorka SJ.

 

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie, a właściwie truchtanie w bardzo wolnym tempie. Slow jogging może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji. Jest efektywną techniką dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałym uzupełnieniem dla innych aktywności oraz bazą wydolnościowo-kondycyjną dla zaawansowanych technicznie dyscyplin.
Biegając w stylu "slow" zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak m.in.: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia; nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.
 
Na zajęcia można się zapisać dzwoniąc pod numer: 509 228 513 lub poprzez fanpage Slow Jogging Lublin. Zapisy trwają do 21 maja br. do godz. 12:00, a liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach jest równa cenie biletu wstępu do Ogrodu Botaniczego i wynosi 7 zł.
 
Uczestnicy wydarzenia proszeni są o przybycie 22 maja o godz. 8.45 przed wejście główne do Ogrodu Botanicznego UMCS (od strony ul. Willowej).
Po treningu odbędzie się spotkanie z instruktorką przy japońskiej herbatce, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat treningów SJ w Lublinie.
Źródło: rzecznik prasowy UMCS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe